Vriendelijke bezorger, mooi op tijd, zorgvuldige overdracht van het pakket
Jammer ik had hem een fooi willen geven !! Nette jongen!
Goede communicatie over bezorging. Correct
Goede eerste ervaring met Cycloon. Wat me opviel was dat de bezorger toen hij zei dat hij een pakket had voor ..... de cq mijn voornaam noemde. Dit voelde persoonlijk, niet eerder meegemaakt. Fijn te weten dat mijn pakket met de fiets vervoerd werd. Wat ook fijn was dat de bezorger door zijn kleding duidelijk herkenbaar was als Cycloon medewerker. Je weet dan direct wie er aan je deur staat en dat voelt veilig.
Vriendelijke dame en op tijd
Voor de eerste keer ervaring met Cycloon, Goede info vooraf; op tijd bezorgd.
De bestelling was mooi op tijd en de bezorging was prima!
Nu voor de tweede keer cycloon als bezorger. Prima fietskoeriers.
Bezorging is prima verlopen
Zeer fijn voorbeeld van hoe je met spierkracht pakjes persoonlijk in de stad kunt rondbrengen.
Altijd de tijd wat ze aangeven en de mensen zijn vriendelijk
Netjes op tijd, geweldig!
Ik vind het super dat jullie pakketten op de fiets bezorgen. Veel beter voor het milieu dan ander vervoer. Ik mistte alleen een optie om het ergens op te kunnen halen of een ander dagdeel te kiezen. Wij doen met familie aan lootjes trekken en toevallig heb ik de taak om cadeaus te kopen voor mijn vriend. Graag had ik het geheim gehouden voor hem door het cadeau op te halen of te laten bezorgen wanneer hij op zijn werk is (zelf werk ik twee dagen in de week thuis). Ik kon wel een andere dag kiezen, maar voor elke andere dag gold hetzelfde tijdslot: 17:00-22:00. Dat is een moment waarop hij alweer terug is. Normaal gesproken is dat natuurlijk juist een heel fijn tijdslot, want dan kunnen mensen die overdag buiten de deur werken hun pakketten aannemen. Maar in dit geval was het wat onhandig en pakte hij zijn eigen cadeau aan. Als er een fysieke winkel was geweest, had ik het daar opgehaald, maar het WWF heeft dat helaas niet. Desalniettemin ben ik blij dat het zo snel al is bezorgd (ik heb het gisteren besteld).
Snel en keurig afgeleverd, niet voor de deur gezet.
Pakket zou maandag komen. Werd uiteindeijk woensdag zonder dat dit gemeld is.
Hoi Marcel, Ik kan me helemaal voorstellen dat dat hartstikke vervelend is. Allereerst mijn excuses dat je zo lang hebt moeten wachten. Ik zou je willen vragen contact op te nemen met de klantenservice en je T&T code aan ons door te geven, dan ga ik onderzoeken waarom het zo lang heeft geduurd en hoe we dit in de toekomst kunnen voorkomen. Alvast bedankt voor de moeite. Wij zijn iedere werkdag bereikbaar van 09.00 tot 22.00 uur. Telefoonnummer: 085 -273 32 73 (alleen WhatsApp) 06-14 43 51 93 Mail: [email protected]
Wat fijn dat het pakket binnen Zwolle met de fiets wordt bezorgd. En ook nog ‘s avonds, top!
Vriendelijke jongen, vlotte bezorging en natuurlijk lekker duurzaam!
Geweldig lang gewacht Maar ik ben super blij
Vriendelijke snelle service en milieu vriendelijk op de fiets
Nette bezorging, stond brievenbuspost maar werd persoonlijk afgegeven, heel netjes van de bezorger en een dag eerder dan verwacht!
Niks ontvangen , wel mail dat het is bezorgd
Hoi Irma, Wat vervelend dat er verwarring is ontstaan over het bezorgen van je pakket. Zou je contact op willen nemen met de klantenservice? Onze medewerkers zijn iedere dag van 09.00 uur tot 22.00 uur bereikbaar om je vragen te beantwoorden. Dit kan via: Telefoonnummer: 085 -273 32 73 (alleen WhatsApp) 06-14 43 51 93 Mail: [email protected]
they send an email that my order received !. no one come to my home
Hi Ala, Would you like to contact our customer service? Then we ask for your T&T code and we will find out for you asap. We are available every working day from 09:00 to 22:00. Please contact us on: Telephonenumber: 085-273 74 42 (Only WhatsApp) +31 6-14 43 51 93 Mail: [email protected] Thanks!
Als er door jullie wordt bezorgd, ontvang ik alleen de datum wanneer het pakket geleverd wordt, geen tijd! Dus ik kan er geen rekening mee houden. Daarnaast leggen jullie het altijd voor de voordeur als er niet wordt open gedaan. Ik vind dit persoonlijk niet kunnen, dit pakket kan van grote waarde zijn! Ik krijg net een mailtje dat mijn pakket is bezorgd terwijl ik nu 2 nachten niet thuis ben. Verander dit in jullie beleid aub!
Hoi Maartje, Dat is zeker niet de bedoeling, mijn excuses dat het op deze manier is achtergelaten. Ik zou je willen vragen of je contact op wilt nemen met onze klantenservice, dan kunnen we via je T&T code onderzoeken wie dit bezorgd heeft en dit met de koerier bespreken. Dankjewel alvast! Wij zijn iedere werkdag bereikbaar van 09.00 tot 22.00 uur via: Telefoonnummer: 085 -273 32 73 (alleen WhatsApp) 06-14 43 51 93 Mail: [email protected]
Mijn pakje zou gister bezorgd worden maar om 1 of andere reden was dat niet gelukt. Heb toen een mail gestuurd en kreeg daar netjes een reactie op. Uiteindelijk zou mijn pakje vandaag na 18.00 bezorgd worden maar is om 17.52 bij de buren bezorgd terwijl ik om 18.00 thuis was. Maar eind goed al goed....
Leuk
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.