Heeft een totaal van 2.645 beoordelingen met een gemiddelde score van 8,4
Review overzicht
Positief sentiment84%
Samengevat luidt de indruk dat Bruinsma een ervaren rijschool is met betrokken instructeurs en duidelijke feedback. De lessen worden vaak als langdurig en grondig ervaren, en de communicatie wordt als positief genoemd ondanks enkele administratieve kanttekeningen. Klanten waarderen vooral de consistente begeleiding en de flexibiliteit in planning. Het merendeel van de reviews bevestigt een hoge kans op slagen bij voldoende inzet en begeleiding.
Sterke punten
Deskundige en geduldige instructeurs
Heldere uitleg en nuttige feedback
Flexibele planning en snelle communicatie
Gebaseerd op 59 reviews
Filters
Kies wat voor jou belangrijk isKlik op een onderwerp en bekijk hoe anderen dit beoordelen
10
BE rijbewijs in een ochtend
Om 7:15 met een instructeur (Melchior) wat theorie doornemen, vervolgens een aantal uur samen op pad en om 10:15 bij heT CBR voor het examen. Een leuke en ontspannen ochtend, bijzondere verrichtingen oefenen, spiegelen en met het verkeer meekomen met de combinatie. Examen was een eitje na zo’n praktische ochtend. Leuke setting en uitstekende leerschool!
Beveelt aan
20 December 2025
R
M
9
Leuke dagcursus BE! Goed gevoel
Het was een zeer geslaagde dag, uiteraard omdat je slaagt, maar ook omdat het zeer prettig met de instructeur was. Ontspannen, duidelijk en kundig.
Ik wist precies waar ik aan toe was en geen enkele vraag was teveel.
Nogmaals dank! En wellicht tot de volgende....
Beveelt aan
19 December 2025
Stefan
Rotterdam
8
Heel tevreden!
Was even schrikken dat mijn E achter B lessen in een grote bus zouden plaatsvinden (bijna net zo spannend als de hele aanhanger) en achteraf gezien kwam het eerste examen wat snel. De extra lessen voor het herexamen waren echt nog wel nuttig. Maar goed georganiseerd bedrijf met vriendelijke, kundige instructeurs (de 2 die ik heb gehad in ieder geval). Uiteindelijk rijbewijs gehaald, dus ik ben tevreden.
Beveelt aan
17 December 2025
Paul
Utrecht
9
Snel en vertrouwd lessen
Ik heb het afgelopen half jaar mijn motor rijbewijs gehaald bij Bruinsma. Ik de zomer heb ik mijn avb lessen gehaald en in december mijn rijbewijs.
Als je snel je rijbewijs wil halen ben je hier aan het juiste adres. Het zijn lange lessen (4 uur) waardoor je in een relatief korte periode veel ervaring op kan doen.
Ik heb uiteindelijk mijn avb in 3 en mijn weg lessen in 2 weken gedaan!
Voor wie vlot door wil, raad ik Bruinsma zeker aan
Beveelt aan
17 December 2025
Kelly
Utrecht
9
Goede instructeurs met oog voor persoonlijkheid van de leerling
Ik heb diverse instructeurs gehad, elk met zijn eigen kwaliteiten. Zette de een de puntjes op de i, zo wisten de anderen met humor en overredingskracht mijn stress voor het examen te temperen. Al met al heb de lessen als zeer positief ervaren.
Beveelt aan
9 December 2025
Merijn
Utrecht
9
Instructeurs die je vertrouwen geven!
Mijn 1e contact met Bruinsma was natuurlijk met het hoofdkantoor voor het plannen van een rijtest. De communicatie is helder met reminders voorafgaand aan afspraken. Je wordt ook duidelijk uitgelegd hoe je de juiste gezondheidsverklaring verkrijgt. Tijdens de test wordt goed naar je basis gekeken en een eerlijk beeld terug gegeven wat je moet leren, nodig hebt aan lessen. De lessen zelf zijn gewoon goed. Bruinsma heeft instructeurs die je vertrouwen geven. Ik vond de positieve coachbenadering erg prettig. Uiteindelijk bleek de inschatting wat nodig is te kloppen. In een keer mijn examen gehaald. Erg blij mee!
Beveelt aan
2 December 2025
Iris
Vleuten
10
Goede opleiding genoten met zeer ervaren instructeurs.
Heb mijn rijopleiding bij Bruinsma als zeer prettig ervaren, goede instructeurs die je helpen met de diverse kneepjes van het vak.
Beveelt aan
1 December 2025
Nick Marwijk
Tiel
5
Miste persoonlijke begeleiding
Door het feit dat je bij de motoropleiding van bruinsma steeds bij andere instructeurs wordt ingedeeld, is het voor hen onmogelijk om je proces bij te houden. Dat moet je dan volledig zelf doen en ik kon niet overleggen of ik klaar was voor het examen. Daardoor ben ik een keer gezakt voor mijn AVD, ik was er nog niet klaar voor maar dat heeft niemand mij kunnen vertellen. Duur grapje om dan weer lessen in te plannen om te proberen vooruit te komen.
Verder verschilt het ontzettend welke instructeurs fijn zijn, sommigen heb je een klik mee maar hun roosters veranderen vaak en je kan niet altijd bij dezelfde rijden. Rogier en Rene zijn erg fijne docenten vond ik. Vooral Rogier kijkt het beste mee met je proces en leerstijl.
De lessen zijn 4 uur lang, en dat is niet 4 uur lang rijden. Tegen de tijd dat je wegrijdt is een half uur al voorbij en er is altijd een pauze of twee en je komt wat eerder terug. Hou dus rekening met dat het eerder gaat om 2.5 uur rijden.
Al met al, met veel rijden en veel geld erin gestoken mn rijbewijs binnen een half jaar gehaald. Achteraf gezien had ik liever een rijschool waar ik altijd dezelfde docent zou hebben en waar de lessen iets korter zijn. Als je iemand bent die zelf duidelijk eigen leerproces kan bijhouden en het niet erg vindt om steeds een andere docent te hebben, dan is dit een fijne rijschool. Je kan namelijk wel van iedereens verschillende tips veel leren.
Beveelt niet aan
28 November 2025
Anoniem
Utrecht
9
Goed verzorgd en fijne plannjng
Ik heb E achter B gedaan in een dag. Een keertje gezakt maar tweede keer met vlag en wimpel geslaagd. Goede instructeurs en goede planning: alles op één dag.
Dank!
Beveelt aan
20 November 2025
Walter
Utrecht
9
Erg goed
Goede en fijne instructeurs gehad voor mijn motorrijlessen.
Communicatie met de planning liep ook altijd soepel en on point.
Zeker aan te bevelen.
Beveelt aan
20 November 2025
Bram
Kockengen
10
Perfect
Alles was perfect.
De man aan de telefoon ( Frank) was duidelijk en behulpzaam.
De instructeur (Melchior van Ginkel) was perfect.Hij maakt een rustige sphere en alle instructies was duidelijk en precies op tijd.
De communicatie met Bruinsma ( rooster, reminders) was top.
Bedankt!
Beveelt aan
16 November 2025
Kaloyan Hristov
Hilversum
10
Onwijs fijne ervaring!
Super fijne instructeurs, geven altijd positieve feedback en leggen stap voor stap uit wat je moet doen en waar je op moet letten. Ook als je een drukke agenda hebt, denken ze fijn met je mee en plannen ze zo de lessen wat voor jou goed uitkomt! Ik heb er een hele fijne tijd aan overgehouden, waardoor ik nu zelfverzekerd de weg op kan!
Beveelt aan
14 November 2025
Reinout
Doorn
9
In een korte tijd veel geleerd en nu met vertrouwen zelfstandig op de motor, dankjulliewel!
De 4uur lessen leek me eerst wat lang, maar achteraf ben ik blij met de lange lessen. Veel kunnen oefenen tijdens de AVB op het terrein in Culemborg. Prima motoren, duidelijke instructies en genoeg tijd om te rijden.
Op de weg met Mario en Rogier gereden, beide goede docenten met hun eigen stijl! Ik vond het heel prettig het lessen met verschillende docenten te ervaren en daardoor verschillende perspectieven en tips te krijgen.
Met dank aan beide heren in 1 keer geslaagd voor AVB én AVD. Kan Bruinsma absoluut aanraden.
Beveelt aan
13 November 2025
Rins
Utrecht
9
Heel erg tevreden over mijn dagcursus BE
Voor mij BE heb ik een dagcursus gevolgd bij Theo. Theo heeft geduldig en gericht gekeken om de beste lesmethode toe te passen tijdens deze cursus. Hierdoor kreeg ik zelfvertrouwen en ben ik zelfverzekerd het examen ingegaan en deze gehaald!
Beveelt aan
11 November 2025
Petra
Bouwman
4
Je betaalt flink terwijl je niet volledige uren rijd waar je wel voor betaald
Instructeurs doen hun werk. Maar helaas wordt van een les van 4 uur 2.5 uur met je gereden. Bij avb wordt er niet echt naar je om gekeken wat voor mij niet echt een probleem was maar voor heel veel andere wel! (Voornamelijk robert) Theo, mario en rogier hebben hun werk goed gedaan naast dat je veel stil staat
Beveelt niet aan
7 November 2025
Chris
Nieuwegein
10
Als ik opnieuw kon kiezen zou ik 100% gaan voor Bruinsma.
Beste lezers,
Na 2 twee gezakt te zijn geweest voor mijn motorrijbewijs bij een andere rijschool besloot ik de overstap te maken naar Bruinsma. Geen seconde spijt gehad vanaf de eerste les. Voor de kwaliteit van de lessen heb ik geen ander woord dan uitstekend. Alle lessen waren op maat en zeer leerzaam. Instructeurs zijn zeer vakbekwaam. Ze zetten je nauwkeurig op het juiste spoor onderweg naar je motorrijbewijs. Mijn goede ervaring bij Bruinsma blijft echter niet alleen bij de lessen. Administratieve service was ook 10/10. Twee weken voor mijn examen liep ik een blessure op, waardoor ik niet in staat was om af te rijden. Ik had toen contact met Bruinsma opgenomen en ze zorgden ervoor dat ik na mijn herstelperiode alsnog kon afrijden. Eindstand: Rijbewijs gehaald.
Ik zou iedereen die zijn motorrijbewijs wil halen, aanraden om bij Bruinsma te gaan lessen. Want hier leer je pas écht motorrijden.
Beveelt aan
30 October 2025
Piero
Mijdrecht
9
Alles was altijd duidelijk, zowel vooraf als tijdens de lessen.
Mijn motor avontuur begon in het voorjaar 3025. Direct een fijn gevoel bij Bruinsma en dat werd ook waargemaakt. Zowel de mails die je ontvangt, als de uitleg aan de telefoon en bovenal de instructeurs die ik heb gehad waren erg duidelijk en fijn. Dank jullie wel Bruinsma!
Beveelt aan
24 October 2025
Desirée
Amsterdam
10
Super leuke dag gehad, met gezonde spanning
Ik ging voor m’n aanhanger rijbewijs, ik heb echt een leuke en leerzame dag gehad. Dankzij de goede duidelijk uitleg en tips van Melchior ben ik met vlag en wimpel geslaagd. Ik ben blij dat ik voor Bruinsma heb gekozen.
Beveelt aan
15 October 2025
Marco
Houten
10
Letterlijk van een Try the bike naar een rijbewijs
Met een top concept en rijinstructeurs heeft Bruinsma mij in een korte tijd leren motorrijden. Ik kreeg elke les een andere instructeur, en dit was juist heel fijn omdat je van elke instructeur andere tips en feedback kreeg. Ze zijn allemaal hele fijne mensen en denken graag met je mee.
Beveelt aan
8 October 2025
Kevin
Utrecht
9
Fijne instructeurs, snel motorrijbewijs kunnen halen
De instructeurs zijn ontzettend aardig en hebben mij geholpen om erg snel mijn rijbewijs te kunnen halen. Dank voor de fijne lessen!
Beveelt aan
29 September 2025
Pam
Utrecht
10
Uitstekend
Fijne begeleiding in het halen van mijn aanhanger rijbewijs. Je word goed klaargestoomd voor het examen
Beveelt aan
26 September 2025
Jimmy
Meerkerk
10
Fantastisch!
Ik ben ontzettend blij dat ik mijn motorrijbewijs heb behaald bij Bruinsma. De instructeurs zijn deskundig, geduldig en motiverend, waardoor ik elke les met plezier heb gevolgd. Ik kan deze rijschool aan iedereen aanraden!
Beveelt aan
25 September 2025
Macey Lynn
Alphen aan den Rijn
8
Een mooie club professionals, die plezier hebben in het werk!
Ergens is het jammer dat ik nu mijn rijbewijs heb gehaald, want ik zal de ADV lesritjes absoluut gaan missen. Heerlijk is het, om 4 uur lang een route te rijden on begeleiding van een professional.
Dank Bruinsma!
Beveelt aan
18 September 2025
Blaise
Vleuten
10
Goede ondersteuning waardoor ik mijn rijbewijs in een keer heb gehaald
Goede communicatie, ervaren instructeurs en daardoor voorbereid om beide examens. Lesblokken van 4 uur kunnen pittig zijn maar bevielen mij heel goed zodat ik de tijd had om echt te werken aan de vaardigheden.
Beveelt aan
15 September 2025
Levi
Zeist
10
Goede en gemotiveerde leraren, fijne motoren en een strakke organisatie
Bruinsmaheedt alleswat je nodig hebt. Was het CBR ook maar zo snel en flexibel met plannen..
Beveelt aan
10 September 2025
Frank
Zeist
Review overzicht
Positief sentiment84%
Samengevat luidt de indruk dat Bruinsma een ervaren rijschool is met betrokken instructeurs en duidelijke feedback. De lessen worden vaak als langdurig en grondig ervaren, en de communicatie wordt als positief genoemd ondanks enkele administratieve kanttekeningen. Klanten waarderen vooral de consistente begeleiding en de flexibiliteit in planning. Het merendeel van de reviews bevestigt een hoge kans op slagen bij voldoende inzet en begeleiding.
Klantenvertellencollects reviews exclusively through invitations after a registered purchase. All reviews are checked for authenticity to exclude unlawful content and manipulation. This guarantees that the experiences come from actual customers.