Filters

10

Ja dat is wel goed gegaan hoor

Maar kan ik nu ook reageren op huizen of niet dat wil ik graag weten hoor. Mvg mascha wiggers

  • Aanbevelen? Ja
10

Prima!

Geweldige service!

  • Aanbevelen? Ja
10

Snel vriendelijk en accuraat

Prima

  • Aanbevelen? Ja
10

heel goed en snel geholpen!

Wat fijn dat ik zo snel en goed geholpen ben!

  • Aanbevelen? Ja
9

Ik kan niet inloggen

Het heeft mij niet geholpen, het nummer1618040 wordt niet herkend, Dus ik kan niet inloggen.

  • Aanbevelen? Ja
7

Bedankt

Bedankt voor het online plaatsen van mijn woning. Ik ben al lang opzoek naar een nieuwe woning en ik hoop dat het snel gaat lukken. Mvg

  • Aanbevelen? Ja
2

ze kijken niet goed

ze kijken niet goed

  • Aanbevelen? Nee
8

Probleem met betalen

Bij de eerste betaling werd ik naar een fout internetadres gestuurd. Opnieuw betalen bleek toen niet meer mogelijk. Contact opgenomen met Woninginzicht. Zij hebben er toen voor gezorgd dat ik alsnog kon betalen. Met Dank. Monique van Gorp - Breij

  • Aanbevelen? Ja
10

Is uitstekend

Tussen mijn opmerking en u antwoord is vlot gewerkt

  • Aanbevelen? Ja
10

goed

nvt

  • Aanbevelen? Ja
10

Snel en duidelijk

Top

  • Aanbevelen? Ja
10

zeer snelle reactie

Graag willen wij jullie bedanken voor de goede en snelle reactie op onze vraag.

  • Aanbevelen? Ja
10

Goed

Ik word altijd goed geholpen door wiz en casade.

  • Aanbevelen? Ja
10

Top! Veel begrip getoond en extra uitleg gegeven

zie boven

  • Aanbevelen? Ja
10

PRIMA!!

Snel en accuraat antwoord gekregen op mijn vraag.

  • Aanbevelen? Ja
10

Geweldig

Super snelle service gekregen betreft het samenvoegen van.

  • Aanbevelen? Ja
10

Fijn dat ik begrepen word.

Voel me nu gelukkig goed begrepen, de telefoniste begreep mij niet helaas. Het is nu duidelijk voor mij, dank je wel.

  • Aanbevelen? Ja
10

goede info

perfect

  • Aanbevelen? Ja
9

ik wordt gehoord

ik wordt gehoord, want ik krijg een vraag terug en dat voelt goed. Beter dan een standaard antwoord. Dank je wel

  • Aanbevelen? Ja
10

Goed

Goed

  • Aanbevelen? Ja
10

Begreeplijk goed

Ik ben heel tevreden en het is ook begrijpelijk. bedankt

  • Aanbevelen? Ja
10

snel afgewerkt, bedankt

snel afgewerkt, bedankt

  • Aanbevelen? Ja
2

Te snel gehandeld

Beste lezer, Via het contactformulier is alleen een vraag gesteld hoe te handelen nu Schoonvader in een Zorginstelling zit en wat we moeten doen om hem uit te laten schrijven. Nu is er zelfstandig gehandeld zonder overleg, dat neemt niet weg dat we het toch gedaan zouden hebben in overleg met mijn schoonmoeder. Ziet u hoe snel dingen fout kunnen gaan als er niet goed gecommuniceerd word op een vraag die ik stelde. Ik ben verbaast dat dit zo werkt zonder een bevestiging van onze kant. Vriendelijke groeten Henny Ansems

  • Aanbevelen? Nee
10

rare ervaring om met fishing in aanraking te komen

Had inmiddels op mijn account al van de waarschuwing gelezen, ben blij dat ik niet direct gereageerd heb, waardoor de site al was verwijderd zal nog alerter moeten zijn op het doorklikken naar links.

  • Aanbevelen? Ja
10

Snelle verwerking en medeleven getoond

De wijziging in de gegevens, vanwege het overlijden van mijn oom, zijn snel en prima verwerkt. Verder een persoonlijk medeleven getoond, wat door mijzelf en tante erg wordt gewaardeerd.

  • Aanbevelen? Ja

Klantenvertellen Reviews

• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.