Al enige tijd was ik op zoek naar een Toyota Rav 4 Automaat. Uiteindelijk bleek deze wagen \"om de hoek\" te staan. Weliswaar niet splinternieuw maar een keurig nette auto met een acceptabele kilometerstand onder de 100.000 km. De verkopers zijn zeer vriendelijk en behulpzaam. Op een nette manier is onderhandeld over de inruil van mijn vorige auto. Weliswaar had de RAV nog APK-profiel maar er is meer dan APK. Gezien de veiligheid achtte Edwin het beter om de banden te wisselen. Ook een in het oog-lopend deukje in de motorkap werd weggemasseerd. Goeie deal en goede service! De aflevering is probleemloos verlopen. Geen gedoe met de net nieuwe kenteken-kaart. De wagen stond er op de dag van aflevering netjes bij. Dema: een aanrader. Enorme keus en vriendelijke lui.
Ik heb afgelopen zaterdag een auto wezen bekijken bij dema auto\'s en kon hem di ophalen een citroen c1 uit 2011!! Ben er superblij mee en de service was perfect en snel en we waren erg vriendelijk geholpen!!Ga daar zeker nog een keer me auto kopen als deze afgereden is!!Dus ik raad het erg aan!!!
Recentelijk een Peugeot gekocht die ik vorige week heb opgehaald. Had de auto gezien op de uitstekende website, die goed up-to-date wordt gehouden. De ontvangst en het gesprek wat prettig en vriendelijk. Geen blabla of echte verkooppraatjes. Alles werd keurig afgehandeld en met een goed gevoel heb ik mijn \'nieuwe\' auto meegenomen uiteraard hopend op weer een aantal jaren rijplezier. Daar een deel van de auto\'s wordt geimporteerd vanuit Belgie, kan de uitvoering wat afwijken van de Nederlandse uitvoering. In geval van heel specifieke eisen/wensen is het goed eerst even te bellen om dat te checken.
Klantvriendelijk personeel, snelle levering van de auto. kortom ik zou met een gerust hart nog een keer terug gaan naar Dema auto\'s!
In oktober 2013 hebben wij een Renault Clio Estate aangeschaft. Wij zijn erg te spreken over de prijs-kwaliteit verhouding. Onze nieuwe auto is 2 jaar oud en is als nieuw opgeleverd (zelfs de geur)! Qua service zijn we op een vriendelijke en persoonlijke manier geholpen. Hopelijk blijft ons tevreden gevoel lang aanwezig!
Het is goede bedrijf heel klantvriendelijk, en de eigenaar gaf ook goede verkoop antwoorden op mijn vragen..
Ik heb mijn Opel astra station bij 2000 voor een astra hatchback 2008 ingeruild bij Dema Auto. Zeer klantvriendelijk zaak. En goed inruilprijs voor mijn oude auto gehad.
Ik weet niet zo goed hoe ik dit bedrijf moet beoordelen. de eigenaar edwin is heel aardig en geef goede (verkoop antwoorden) op je vragen.ook goede aflever afspraken gemaakt (tenminste dat zeggen ze) airco gecheckt.apk en poetsen.al is dat laatste niet zo geweldig.er zaten nog achterstallige vlekken op.en binnen de motorkap valt het ook tegen.de motor zelf was nog ronduit smerig.edwin heeft mij geadviseerd de drie maanden garantie te nemen in verband met overbodige kosten.dit ook gedaan.ruim 5 a 6 maanden kwam het gezeur.hij zou ook een volledige technische check gehad hebben.al kreeg ik wel een waarschuwings melding over periodieke onderhoud.ook kreeg ik een accuspannings melding.dag later dynamo gesneuveld.extra kosten 400 euro.ene marcel gaf wel te kennen dat de garatie dus over is en zo goedkoop mogelijk kijken wat er aan de hand zou zijn(aan hun kant waarschijnlijk) al bij al vind ik dit niet top kwa aanschaf van een andere auto bij een dealer.ik zou dan ook twijfelijk terug te komen auto: Volvo s40 1.8 kinetic 2005
Mijn eerste ervaring: Ik heb een auto Nissan qashqai gekocht van dit bedrijf, ik krijg de auto pas volgende week. Mijn eerste indruk À- professionel in onderhandelen. B- klantvriendelijk C- Edwin heeft ons goed geholpen. Volgende week krijg ik de auto, ik houd jullie op de hoogte.
Ik zocht een kleine goedkope auto in de richting van Citroen C1 of Suzuki Alto. Op de meeste plaatsen is er dan keus uit 2 of 3 auto,s. Bij Dema staan er veel meer. Edwin stond mij te woord en toen hij hoorde wat ik zocht. (Rond €5000, airco en elektrische ramen boeien mij niet) Wees hij mij op een Nissan pico. (nooit van gehoord). Na de proefrit dacht ik \"dit is mijn auto\" . Edwin liet mij alles duidelijk zien. Import uit België, maar met alle rapporten en KM verantwoording er bij. APK keuring en sterretje in de voorruit zou nog geregeld worden. Toen hij er nog een autoradio bij deed, die zat er nog niet in, was de deal rond. Volgende week ophalen. Die week gaan vrienden je opeens advies geven. Moet je niet doen, is hij wel te vertrouwen? Ik ging twijfelen. Hoe ziet iemand er uit die te vertrouwen is? Edwin heeft wel een kale kop. Maar ik ging er weg met goed vertrouwen, dus heb mij er overheen gezet. Zaterdag er snel naartoe gereden en gelijk naar binnen gekeken of de radio er in zat. Alles was in orde, ook de APK keuring. En ik rij nu al een paar dagen zeer tevreden in mijn auto. Maar is Edwin te vertrouwen? Met de auto aankoop 100%. Maar als navigator laat hij toch wel te wensen over. \" Neem de Kiltunnel\" zei hij, \" kost maar 2€ en gaat een stuk sneller.\" Maar die dag was deze afgesloten en kon ik een flink eind om rijden. Maar ja in zo\'n auto, voor die prijs, maakt dat dan ook weer niet zo veel uit. Over 5 tot 8 jaar, als deze auto op is, kom ik weer langs ( via de Kiltunnel)
Beste Hr. van Gelder, ik heb u onlangs gebeld, nog voordat ik uw reactie had gelezen. Ook in ons gesprek heeft u gezegd dat Dema Auto\'s geen blaam treft. Daarom bied ik bij deze mijn excuses aan Dema Auto\'s voor mijn negatieve schrijven. Met vriendelijke groet, Jimmy
Beste Jimmy, betreft verkoop van de Honda Accoord,hierbij geef ik Frans van Gelder eigenaar van de honda even een reactie. Begrijp uw teleurstelling,want het is zoals altijd bij Dema auto`s een zeer mooie auto, maar was voor hun niet te berijken. Het klopt inderdaad dat ik de auto te koop had aangeboden bij Dema Auto`s maar dat de auto daar niet aanwezig was, inzake mijn werke in de Uk en de vakantie in schotland, ben daar ( schotland) niet te berijken zowel op mijn telefoon als pc ,werken daar niet omdat de zenders niet aanwezig zijn en het berijk er niet is. Dus ik was niet vermist, maar gewoon niet berijkbaar , en hun wisten niet waneer ik terug zou komen. Het spijt mij dat het voor u zo gelopen is, maar is zeer beslist niet hun schult, daar ze mij altijd zeer behulpzaam zijn geweest,inzake de inruil en de aankoop van een eventuele nieuwe auto, blijf ik het een prima Dealer vinden, met veel intresse en service voor hun klanten, echter dit kunt u ook lezen in de meerdere mails die op de site staan. Met vriendelijke groet, Frans van Gelder
Wij hebben nu een aantal weken onze nieuwe auto in bezit. Hij voldoet prima. Ook over de manier van zaken doen en afspraken nakomen zijn we tevreden.
Tot voor kort stond er een mooie Honda te koop bij dit bedrijf. De auto werd aangeboden in opdracht van een particulier. Ik heb eind juli de 1e keer gebeld terwijl ik onderweg ernaartoe was, om te vragen of er eventueel kon worden proefgereden. Toen kreeg ik te horen dat de auto niet bij hun stond, want de eigenaar was voor zijn werk in het buitenland. Ik heb in overleg de volgende dag teruggebeld om te kijken of de eigenaar was bereikt om tot een afspraak te komen. Nee, de eigenaar was onbereikbaar. Op maandag zou ik na evt. contact met de eigenaar teruggebeld worden. Na geen gehoor dinsdag zelf maar gebeld. Zelfde antwoord. Radiostilte, dus vrijdag maar weer gebeld. De eigenaar zou in Schotland bij familie op vakantie zijn. Oké, dat kan. Ik ging tenslotte zelf ook een week op vakantie. Maar ik lag bovenop de stapel om gebeld te worden zodra er contact was geweest, en dat was al de 2e keer dat ik dit te horen kreeg. Na de vakantie (dus ruim een week radiostilte) op donderdag maar weer eens gebeld. Kreeg ik de andere garagehouder aan de lijn en die wist van niets. Zijn compagnion zou er zaterdag weer zijn, dus mijn mobiel nummer achtergelaten. Zaterdag...u raadt het al...geen belletje. Gisteren heb ik toch maar weer eens gebeld, en kreeg ik te horen dat de eigenaar de auto zelf had verkocht. Men had de advertentie nog niet van de sites gehaald... Ik heb dus van 29 juli t/m 27 augustus geprobeerd tot een afspraak te komen, maar ben niet één keer teruggebeld. En misschien ben ik een belletje vergeten te vermelden. Oké ik ben steeds netjes te woord gestaan, hoewel ik wat ergernis leek te horen tijdens het laatste gesprek. Maar hoeveel meer interesse voor een auto moet je bij dit bedrijf tonen? Je maakt mij niet wijs dat iemand die zijn auto te koop aanbiedt ruim 4 weken niet bereikbaar is! Dan zal die persoon toch onderhand als vermist zijn opgegeven lijkt mij??? Ze hebben er geen ruk mee gedaan volgens mij. En op deze manier bind je zeker geen klanten...
wel apart dat iemand een bedrijf kan beoordelen met 4 keer een 1 zonder er een auto te hebben gekocht
Onlangs een mooie Mercedes E240 gekocht bij Dema. Al lang op zoek en eindelijk gevonden. Niet teveel km`s op de teller en schadevrij. Goedkoper ben ik hem in deze staat nog steeds nergens anders tegengekomen. Toen wij betaald hadden en de auto tenaam gesteld was reed ik weg en raakte daarbij een hek. Grote kras op het achterscherm. Afgesproken met Marco en Edwin dat zij dit zouden repareren. 4 dagen later kon ik mijn Mercedes weer ophalen en was de schade KOSTELOOS gerepareerd! Echt geweldig! Mijn broertje heeft eigenlijk ook een andere auto nodig en ik zal jullie zeker aanbevelen. Nogmaals onze hartelijke dank heren.
Ik wil even wat kwijt, ik heb een auto gekocht en ingeruild bij dit bedrijv. We hadden echter afgesporken dat er APk op de auto zou gedaan worden, dit bleek echter niet geval te zijn, omdat ik zo ver weg kwam hebben we deze toen mee genomen, want ons werd te verstaan gegeven dat deze auto zo door de APK heen kwam. Dit was echter bleek een paar dagen later niet het geval. Er waren en paar zaken niet goed, een band met scheur erin aan de binnen kant en verroeste remleiding, deze moest ook worden vervangen, APK keurmeester keurde deze dus niet goed. Dus onvoorzine kosten, heb ook nog even gebeld met wat de bevindingen waren, maar geen compensatie gekregen. Het is geen slecht bedrijf echter graag wel een beetje eerlijkheid denk.
Via internet bij Dema Auto s in s-Gravendeel terechtgekomen voor een occasion. Wij zijn op zeer professionele en vriendelijke wijze geholpen door Erwin en zullen zeker, ondanks dat dit bedrijf ver bij ons uit de buurt is, voor een volgende aankoop weer naar s-Gravendeel afreizen. Niets dan lof voor Dema auto s in s-Gravendeel.
Prima service van Edwin. Zaterdag contact gelegd met Dema Autos\'s, en dinsdag was de deal rond. Top!
occasion bij hun gekocht, een renault laguna, op de site werd de auto goed aangeprezen, daar gaan kijken en viel op het eerste gezicht wel een beetje tegen. Edwin kwam ons helpen, en vroeg om de eerste indruk, dus eerlijk gezegd wat ik ervan vond... nou ik vond de voorbanden versleten, distributieriem status onduidelijk, krasjes achterbumper jammer, en een afdekkapje kwijt.. Maar dat is alles werd mij gevraagd.. \"ja\" okee dat kunnen we natuurlijk allemaal oplossen. proefrit gemaakt en wat reed de auto lekker.. dus alles besproken, 2 nieuwe voorbanden, om de onduidelijkheid van de distributie op te lossen wordt die ook v.v. krasjes, spuiten we de gehele bumper voor.. en kapje ook een nieuwe! dus alles is keurig gedaan volgens de afspraak!!! en je wordt erg vriendelijk ontvangen!!! ik ben helemaal tevreden over dema autos! Na aankoop van de auto nog een paar kleine dingen gehad, en die zijn keurig opgelost door DEMA auto\'s! (terwijl op deze dingen geen garantie zat, was hun antwoord, \"wij verkopen u alleen een goede auto\") keurig!
Prima ervaring met dit bedrijf. Gekocht; BMW 335i coupé. De auto werd op consignatie basis verkocht. Prettig contact gehad met Edwin. Je wordt vriendelijk ontvangen en de sfeer is niet opdringerig, wat mij aansprak. Wat de door mij gekochte auto betreft: deze sprak volledig voor zich. Op de zaterdag dat ik de auto ging bezichtigen was deze jammergenoeg niet klaar voor een testrit, hetgeen ik jammer vond. De eerlijkheid gebied dat ik dit ook niet vooraf had gevraagd of afgesproken. Maar toch ging ik ervan uit dat het bij een Bovag autobedrijf mogelijk zou moeten zijn om met elke auto een proefrit te maken. Vraag hier dus vooraf naar en dan komt dit vast goed. Desondanks heb ik toch onderhandeld over de auto en uiteindelijk gekocht. De gemaakte afspraken werden netjes voldaan. Edwin en Marco, bedankt voor het \" Freude am Fahren \"
Op 19-11 een Opel Corsa uit 2007 aangeschaft waarbij de afspraak was de auto zelf een beurt te geven voor een mindere aanschafprijs. Wel was er twijfel bij mij dat de kopacking zou kunnen lekken waar ik garantie op kreeg. Bij de grote beurt bleek dat de auto in perfecte staat was maar had het wel een kleine olie lekkage bij de versnelingsbak. Hoewel dit niet bij de garantie zat, immers had ik zelf gekozen om de auto een beurt te geven, werd dit door Marko aan mij vergoed. Prima service dus en ik ben harstikke tevreden met de auto die ik heb gekregen voor prijs die ik heb moeten betalen. Proficiat voor de service heren en ik zal jullie naam zeker gebruiken in mijn omgeving als er vraag naar auto`s zijn.
Helaas reed mijn vriendin haar bij Dema Auto\'s gekochte Aygo total-loss, gelukkig buiten haar schuld en zonder verwondingen.Marco en Edwin hebben geweldig goed geholpen bij de hele afwikkeling van de schade en de onderhandeling met de verzekering.Onze afschrijving in 1 jaar Aygo rijden was te verwaarlozen, omdat de aankoopprijs destijds zo prettig was. Uiteraard hebben we gelijk een andere Aygo uitgezocht en binnen 24 uur na de beslissing reden we alweer rond. Jongens, hartelijk dank voor het medeleven en de geweldige service. Zoals jullie weten, hebben we al een aantal kennissen doorgestuurd naar jullie en daar zullen we zeker mee doorgaan. Edwin en Marco, ga zo door!!!!! Perfect!!!!
Helaas reed mijn vriendin haar bij Dema Auto\'s gekochte Aygo total-loss, gelukkig buiten haar schuld en zonder verwondingen.Marco en Edwin hebben geweldig goed geholpen bij de hele afwikkeling van de schade en de onderhandeling met de verzekering.Onze afschrijving in 1 jaar Aygo rijden was te verwaarlozen, omdat de aankoopprijs destijds zo prettig was. Uiteraard hebben we gelijk een andere Aygo uitgezocht en binnen 24 uur na de beslissing reden we alweer rond. Jongens, hartelijk dank voor het medeleven en de geweldige service. Zoals jullie weten, hebben we al een aantal kennissen doorgestuurd naar jullie en daar zullen we zeker mee doorgaan. Edwin en Marco, ga zo door!!!!! Perfect!!!!
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.