ervaring met Fiat Bravo uitstekend Ervaring met Fiat grande punto problematisch Fabrieks mankement aan versnelling auto na 6 wekenen en 4x repareren met flinke bijbetaling ingeruild voor nieuwe Fiat, omdat mijn echtgenote na 4x stilstaan geen vertrouwen meer had in die auto. srvice aan huidige Fiat Uitstekend
perfect herstel van een misverstand. Ik werd vandaag gebeld met de mededeling dat het een vergissing was om de schade van de leenauto door te berekenen. Fiat, dank u voor de opheldering van dit misverstand.
Netjes en correct behandeld zoals het hoort
prima geholpen. goede service
Goede en vriendelijke behandeling van mij, al klant, zowel bij kopp als voor onderhoudsbeurten.
Ik ben heel erg tevreden groeten f wigman .
Vriendelijk en reëel mbt inruil. Communicatie mbt aflevering kan beter ivm latere levering auto. Aflevering en service zijn oke
Goed.
zeer klantvriendelijk en professioneel.
Goed !
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.