Filters

9

Als altijd prima!

Vervangend vervoer prima geregeld. Vooraf opgave kosten ok.

  • Aanbevelen? Ja
10

Uitstekend geholpen in het noorden!

Vanuit Brabant bij Sutherland terecht gekomen voor de aanschaf van een nieuwe bedrijfswagen, fijne verkoper en vele malen enthousiaster een auto te verkopen dan hier in Brabant! Dankjewel!

  • Aanbevelen? Ja
10

Prima service en goede kennis van zaken

Prima service en kennis van zaken

  • Aanbevelen? Ja
2

Naam op de gevel

Auto stond zeer goed aangekleed geadverteerd, maar na een proefrit bleken er een hoop zaken niet aanwezig. Ook de genoemde 'inclusief 12 maanden BOVAG garantie' was een "foutje". Eerst wilden ze uiteindelijk maar 3 maanden garantie geven, dit toch weten te rekken naar 6 maanden. Tijdens de verkoop was alles zeer vriendelijk en was er voor alles wel een verklaring naar hun mening. Dit was gebruikelijk begreep ik. De verkoper zei nog nadrukkelijk "Geen zorgen, met zo'n naam op de gevel hoef je je niet zo druk te maken." Na de verkoop bleek er een hoop mis met de auto, bij elk gemeld probleem kregen we in plaats van de opgewekte verkoop, een blik van oh heb je hen ook weer met hun gezeur. Uit eindelijk veel problemen verholpen maar bleef een probleem auto. Storing die bij verkoop verholpen zou zijn (opgenomen in overeenkomst) is nog steeds niet verholpen en garantie was 6 maanden dus we moeten niet zo zeuren, we zijn inmiddels namelijk ruim 6 maanden verder. We hebben deze auto inmiddels weer verkocht want we hadden er geen vertrouwen meer in. Deze garage bevestigd het stigma rondom auto dealers. Tot de verkoop is alles leuk en aardig maar zodra je hebt betaald is de lol er wel af. Voor ons nooit geen auto meer van "zo'n naam op de gevel"

  • Aanbevelen? Nee
8

Prima

Mijn ervaring met Michel brouwer is prima , Goede ervaring met Michel Brouwer inruil auto aankoop andere is als prima ervaren Alleen aflevering auto wachttijd van 3 a 4 weken is dan wel weer jammer maar goed ik wacht af hoop toch stiekem voor de kerst! Verder fijne feestdagen en een goed 2024!

  • Aanbevelen? Ja
8

Prima

Goede service en afhandeling

  • Aanbevelen? Ja
10

Helpful and kind employees

My car had a problem related to engine. When we brought the car there even without appointment they accept our car and fix the problem. Thank you all

  • Would you recommend us? Yes
10

Gewoon goed geholpen bij oplossing probleem.

Een fijne manier van afspraak maken en een goede oplossing aanbieden. Niks anders dan zeer tevreden.

  • Aanbevelen? Ja
10

Service zo hoort het te zijn snel en probleemloos

Gemakkelijk op korte termijn een afspraak gemaakt, uitstekend en vriendelijk geholpen. Duidelijke informatie ontvangen over de werkzaamheden. Vervangende auto geen probleem.

  • Aanbevelen? Ja
10

helder en duidelijk

Helder en duidelijk

  • Aanbevelen? Ja
10

Prima

Prima

  • Aanbevelen? Ja
10

Fijn bedrijf.

Prettige omgang en afspraken worden waargemaakt.

  • Aanbevelen? Ja
2

slechte aflevering

het is een heel verhaal geworden. het begon met een afspraak (254 KM ) ENKEL daar heen Helmond Drachten. het regende die dag , auto stond buiten in de regen ? was ook moeilijk goed te controleren aan e buitenzijde . maar we hadden toch het een en het ander gevonden . parkeer deukje , achterbumper beschadigd , velg beschadigt. kale banden voor. dat kon allemaal hersteld worden ,maar niet voor niets .? met een 30000 km beurt en garantie en 40 punten controle ? moest ik 1150 euro bij leggen ? raar maar oké ik wouw een onbeschadigde wagen. na drie weken kon ik hem ophalen . hij stond binnen dus ik kon het nu goed bekijken . tot mijn verbazing was het deukje nog niet hersteld ?? verder met rond lopen zagen de verkoper en ik dat het achterlicht gescheurd was ongeveer 10 cm . de verkoper gaf aan dat het wel eruit te poetsen was? met het open trekken van de moterkap kwam er een halve emmer bladeren onderuit?? controle ??? thuis contact gezocht met Sutherland drachten om een nieuw achterlicht te krijgen .? in eerste instantie moest ik 240 euro excl btw bij leggen . maar na overleg zij de verkoper met de directie? moest ik nog 175 excl btw bij leggen ? ja wat moet je maar wat een slecht klanten service en dan van een auto van 40000 euro schandalig nog geen bloemetje bij aflevering ,nee sutherland jullie zijn het dealerschap niet waardig . dan gaat het hier in het zuiden toch veeel anders bij de Ford dealer Andre kuga Vignale

  • Aanbevelen? Nee
10

Goede service en klantvriendelijk

Goede service en klantgericht

  • Aanbevelen? Ja
2

zeer teleurstellend

Bij de eerste afspraak zijn ze ons vergeten, waarna er een tweede afspraak gemaakt moest worden en uiteindelijk was onze auto niet op tijd gekeurd. Bij retour van de auto was er iets niet goed met de bougies, waarna we een extra afspraak moesten maken. Na de onderhoudsbeurt maakt onze auto een raar geluid bij een koude start en hapert onze auto nog steeds bij het accelereren. Nu moeten we weer een keer terug met de auto. We hebben het gevoel dat onze auto er niet beter op is geworden na de onderhoudsbeurt.

  • Aanbevelen? Nee
10

Wordt goed opgevangen bij de balie

Zoals bij elke Ford dealer wordt goed behandeld.

  • Aanbevelen? Ja
10

Kwaliteit en transparantie

Goede afwerking, en een goed inzicht geven in de staat van jou auto.

  • Aanbevelen? Ja
10

Top

Goed en snel geholpen.zeer vriendelijk

  • Aanbevelen? Ja
8

Prima

Goede communicatie en goede service

  • Aanbevelen? Ja
9

Geweldig

Goede service en vriendelijk personeel

  • Aanbevelen? Ja
5

oke maar meer uitleg n.a.v. welcome check is niet verkeerd.

vorige week dinsdag 28-11 in Heerenveen een controle(olie) voor mijn reeds aangekochte Focus laten uitvoeren. omdat deze helaas een gedeelte van de onderhoud historie mist. de auto heb ik elders gekocht, een paar weken terug. tijdens het telefoon gesprek aangegeven dat ik kom voor de welcome check van 49,- euro. uiteraard geen probleem kan allemaal, helaas op de dag zelf niemand die hier vanaf wist. geen idee met wie destijds gesproken heb, kan het helaas niet terug vinden op de factuur dat dit ook uitgevoerd is. vooraf geen uitleg gehad over wat ze gaan nakijken, wel is de olie ververst en zij de meneer achter de balie geen bijzonderheden.. waarop mijn vraag wat is er gecontroleerd? dat wist hij niet, maar de monteur zij tegen hem geen bijzonderheden. al met al welcome check is bij mij niet echt duidelijk. graag zou ik vernemen wat er gecontroleerd wordt tijdens zon check. graag kom ik in contact om toch te vernemen wat er bij mijn bezoek daadwerkelijk gecontroleerd is.

  • Aanbevelen? Nee
10

Zeer deskundig en klantvriendelijk

Attent, transparant en hulpvaardig Je wordt als klant serieus genomen.

  • Aanbevelen? Ja
9

Vlot en goed geregeld

De mensen zijn vriendelijk en behulpzaam. Ik werd goed op de hoogte gehouden van wat er aan de hand was en wist precies wat ik kon verwachten. Ik kon rustig wachten tot het was opgelost. Het wacht gedeelte mag wel wat leuker ingericht worden en gezelliger gemaakt worden.

  • Aanbevelen? Ja
7

Vriendelijke en vakkundige ontvangst

Wel prijzig en zou op de faktuur een duidelijke beschrijving van de wzh willen zien.

  • Aanbevelen? Ja
10

Snelle service en goede communicatie

Prima ervaring, fijn ontvangst. Goede communicatie over wijze van onderhoud en hoe berichten terug zouden komen. Snelle service, en goede afhandeling.

  • Aanbevelen? Ja

Bedrijfsgegevens

Kattebos 148

8446 DB Heerenveen

513623 415

[email protected]

Klantenvertellen Reviews

• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.