Filters

3

Slordige afwerking van opdrachten door werkplaats.

Tot drie maal toe zijn er problemen geweest met mijn nieuwe Capture model 2020, voor wat betreft de elektronica. !e keer gemeld bij eerste onderhoudsbeurt dat instellingen niet vast gehouden worden. Op mijn verzoek, na veel zeuren, is er een nieuwe accu geplaats. Na ca 5 maanden weer een kerstboom aan knipperende en foute lampjes op het dashboard en (elektronische) handrem. Auto zou opgehaald worden maar toch zelf naar stern kunnen rijden... 3x updates geplaatst door werkplaats en uitgebreide proefrit. 2 dagen na aflevering staat mijn vrouw wederom met een 'dode' auto die nergens op reageert. Renault gebeld en deze heeft hem wederom opgehaald. We hadden al gezien dat de accupool slecht contact maakte ofwel deze zat gewoon los en kon zo met de hand eraf gepakt worden. Levensgevaarlijk als een auto stil valt op de grote weg....!!!. Dit is wel zeer slordig als die auto al twee keer voor storingen naar de werkplaats is geweest. Nu hopen dat het wel goed gerepareerd is.

  • Aanbevelen? Nee
6

Geen melding vooraf, welke servicebeurt het zou worden.

Ik ben geschrokken van de rekening, deze was vooraf niet gemeld.

  • Aanbevelen? Ja
9

PRIMA VOLGENS AFSPRAAK B-BEURT VERRICHT

Prijsopgave vooraf. Beurt prima verricht en met een schone auto huiswaarts gekeerd.

  • Aanbevelen? Ja
8

Weer prima gedaan

Binnen gestelde wachttijd netjes geholpen

  • Aanbevelen? Ja
9

Goede service

Prettige en fijne service, zowel vooraf als achter goed geïnformeerd.

  • Aanbevelen? Ja
9

Prima service

Prima service, goed geïnformeerd. Enig puntje auto was niet gewassen.

  • Aanbevelen? Ja
10

Zeer goede services

Prima geholpen met veel aandacht!

  • Aanbevelen? Ja
10

UItstekende garage met vriendelijk personeel

Uitstekende garage met vriendelijk en goed gequalifiseerd personeel

  • Aanbevelen? Ja
10

great courtesy and quality

Everything always goes smoothly; explanations are clear and the courtesy at the desk is always outstanding!

  • Would you recommend us? Yes
10

Nog steeds de goede service die ik al jaren gewend ben.

Het verlengen van mijn MyRenault+ pasje laat ik altijd bij mijn Renault-dealer doen. Als oudere heb ik daar op internet moeite mee. In een paar tellen heeft een medewerker eea voor me geregeld.

  • Aanbevelen? Ja
8

Tevreden

Ik moest mijn auto brengen voor een apk en een beurt. Er kwam aan het licht dat de distributie ketting vervangen moest worden maar dat viel nog in de garantie,verder Is alles goed verlopen.

  • Aanbevelen? Ja
8

correct

APK-beurt in orde

  • Aanbevelen? Ja
10

Goed behandeld met goede uitleg

goed behandeld met goede uitleg Net personeel

  • Aanbevelen? Ja
10

Zeer goed

Perfect bedrijf

  • Aanbevelen? Ja
10

Goed geholpen aan de balie

De beurt en apk. keuring ging binnen de afgesproken tijd en prijs.

  • Aanbevelen? Ja
10

Uitstekend

Uitstekende ontvangst receptie. Vakkundige uitvoering werkzaamheden van mijn auto. Zeer nette aflevering auto.

  • Aanbevelen? Ja
9

Meedenken en oplossen, dat zie ik graag!!

Mijn nieuwe Captur bleek een navigatie bestand van September 2019 te hebben. Een beetje verouderd toch? De automatische update van Renault Frankrijk zou nog lang op zich laten wachten. De oplossing bleek heel simpel. Een van de verkoper woont bij mij in de buurt. S-ochtends mijn auto opgehaald en zijn auto hier gelaten voor noodgevallen. Einde middag kwamen ze mijn auto weer netjes terug brengen. Met een verse navigatie en een zeer tevreden klant. Zo gaat dat dus bij Stern Tilburg

  • Aanbevelen? Ja
10

Correcte afhandeling en goede service.

Gemaakte afspraken zijn nagekomen en correcte afgehandeld; goede service.

  • Aanbevelen? Ja
9

Goede en leuke garage ,

De Service zijn prima,heel tevreden.

  • Aanbevelen? Ja
9

Prima afspraken, prima contact, prima service.

De communicatie is duidelijk. De ontvangst is vriendelijk. Dit zoeken wij in een garage!

  • Aanbevelen? Ja
10

goed geholpen

meegeholpen met fietsenrek erop zetten. heel fijn uitgelegd.

  • Aanbevelen? Ja
8

Positief

Prettig geholpen ,verstand van zaken,doen wat ze zeggen, lekkere koffie

  • Aanbevelen? Ja
10

Top

Lambdasonde kapot en onder Stern garantie vervangen top geregeld

  • Aanbevelen? Ja
10

Gewoon klasse

Telefonisch zeer correct en professioneel te woord gestaan evenals de ontvangst door Frank balkegooij , de reparatie vakkundig en snel

  • Aanbevelen? Ja
10

Prima service , transparant , goede prijs kwaliteitsverhouding

Zeer net bedrijf , goede communicatie , transparant , vriendelijk , flexibel , kundig .

  • Aanbevelen? Ja

Bedrijfsgegevens

Kraaivenstraat 30

5048 AB Tilburg

135283905

[email protected]

Klantenvertellen Reviews

• Iedereen mag een review schrijven zolang er wordt voldaan aan de gebruikersvoorwaarden
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.