
Er is een persoonlijk contact tussen klant en poetsbureau. Steeds correct en duidelijk bij wijziging van afspraken. Efficiënte communicatie via mail of via telefoon. Snelle reactie en goede opvolging bij melden van probleem.
Snelle dienstverlening, ook snelle vervanging bij ziekte Vlotte communicatie
Je kan steeds vervanging aanvragen bij ziekte of verlof van jou poetshulp. Enige pluspunt
Niet beter: - wanneer ik laat weten een poetsbeurt te annuleren, wordt dit niet doorgegeven aan de poetshulp. Ze stond dus 1 keer voor een gesloten deur. Sindsdien regel ik alles rechtstreeks met de hulp - wanneer mijn poetshulp ermee stopte, werd dit niet aan mij gemeld en werd er geen vervanging voorzien. Pas toen ik zelf vroeg naar een nieuwe hulp, werd er iemand voorgesteld op een totaal andere dag met een andere frequentie (2-wekelijks ipv wekelijks) Ik heb niet het gevoel dat er enige werkelijke opvolging is.
Altijd heel vriendelijke medewerkers, hebben vrij snel poetshulp gevonden, en heb nu een hele goeie. En, zeer belangrijk: ze nemen zelf meteen contact op als de poetsvrouw afwezig is, om vervanging voor te stellen! Tot nu toe geen negatieve ervaringen...
Ik heb al verschillende poetshulpen gehad via het kantoor in Heist op den Berg.Jammer genoeg wacht ik nog steeds op de witte raaf. Niks is goed gepoetst of ze zijn onbetrouwbaar. Enkele vervangingen waren zeer ok maar blijkbaar zijn die volgeboekt. In het begin werd mij door het kantoor verteld dat het poetspersoneel een opleiding krijgt. Tot op heden heb ik geen enkele hulp gehad die een opleiding heeft gekregen. Ik heb ook niet het gevoel dat er door de organisatie veel gedaan wordt om geschikt personeel te vinden. Ik ben zeer verbaasd door de alleen maar positieve reacties van de klanten op de website. Zo lijkt het of ik alleen de onbekwame hulpjes krijg.
gemak van organisatie van poetshulp. prijs van de dienst (via dienstencheques) automatische verzekering vd poetshulp ik kijk uit naar een andere poethulp (Eline Vandezande) in het najaar (zoals al een paar keer vermeld in het verleden) en hoop van harte dat dit georganiseerd geraakt! :-)
Mijn poetsdag is steeds op een maandag. sedert ik enkele weken begonnen ben met jullie te werken na mijn verhuis, is de poetsdame al 3 keer ziek geweest.
Wachten al een paar maand om poetshulp. Laatste antwoord van Haacht i.v.m. vraag om poetshulp dateert van 14 maart. Op 24 april heb ik mijn gegevens doorgegeven aan Poetshulp Mechelen. Geen reactie tot nu toe. We vragen gewoon iemand die Nederlands spreekt (conversatie met mijn schoonmoeder) en fier is op zijn/haar werk.
poetshulp neemt weinig initiatief en ik moet telkens zeggen hoe zij dingen beter moet afwerken .
Meegegaan met onze poetsvrouw naar dit bureau. Bij het vorige poetsbureau werd er vervanging voorzien bij ziekte. Hier nooit mogelijk...
Helaas geen goede ervaring, Vorig jaar verhuist en zoekende naar nieuwe poetshulp kwamen we bij jullie firma terecht. We zijn 2 hard werkende mensen die wensen te betalen om ''ontzorgd'' te worden. Ik ken en professioneel alles van hoe moeilijk is de juiste mensen voor de job te vinden. De communicatie kan beter. Voorheen hadden we een bureau dat zeer pro-actief alles opnam met de klanten en hun werknemers. Vakantie regeling was bekend in januari van het jaar. Het was steeds duidelijk als er vervanging kwam wie dit was en op welk tijdstip, dit werd per SMS gezonden. Hier neemt de ''klant'' onbewust tijd voor. Telefoon word niet steeds opgenomen, mails niet gelezen. Vroeger hadden we als klant een band met de ''aanbieder'' jullie dus. Dit gevoel is er nu helemaal niet, en dat is jammer. indien je als aanbieder dit kan bewerkstelligen bij een klant zijn ze vergeeflijker bij een onvoorziene situatie. Maar ja ik heb er nog vertrouwen in dat het kan goed komen, maar het mag niet meer te lang aanhouden. Herman.
De poestvrouw is al enkele keren niet kunnen komen en heeft dit op het laatste moment maar laten weten. Hetzelfde voor het kenninsmakingsgesprek. Toen ik op verlof was en ze niet moest komen werken had ik dit doorgegeven aan het bureau maar toch stond ze voor mijn deur. We hebben ook gevraagd om op te letten dat de katten niet worden opgesloten maar dit is toch al meermaals voorgevallen.
De poetsvrouw is stipt in komen en gaan. Poetsburau is zeer vriendelijk en professionneel.
Mij poetshulp is correct in het uitvoeren van haar taken . Ze is altijd stipt op tijd en vriendelijk . heb er geen minuut spijt van
Goede organisatie van het werk; het personeel is vriendelijk en correct.
het is voor mij het eerste bureau dat goede poetsvrouwen stuurt :-)
De administratieve bediende heeft zeer goed geluisterd naar onze wensen en behoeften qua huishoudhulp en wij zijn uiterst tevreden met onze hulp Naomi aangezien zij heel correct werkt en haar job uiterst gedreven uitvoert. Stiptheid en vriendelijkheid staan bij haar hoog aangeschreven waarvoor dank !
Omdat dit een bureau is waar ik poetshulp kan krijgen voor 3u per 2 weken. Dit lukt niet overal.
Wij zijn in het algemeen tevreden over het Poetsbureau. Echter, wij hebben een vaste poetshulp (waar we tevreden over zijn) die op zwangerschapsverlof is en via kantoor Vilvoorde kregen wij (na enige tijd) een vervanging. Wij apreciëren het feit dat het poetsbureau lang gezocht heeft naar vervanging en zijn er ons van bewust dat de vraag waarschijnlijk het aanbod overstijgt. Toch was de vervanging ongeschikt. we hebben sterke aanwijzingen dat ze nooit de 8 uur gepresteerd heeft die ze moest presteren en de kwaliteit van haar werk was ondermaats. Een betere kaliteits controle zou nuttig zijn daar ik mij niet kan inbeelden dat er geen andere klanten ontevreden, waren over de persoon in kwestie.
Want het is in de stad waar ik woon; Want vandaag hebben ze meer mensen om te werken dus de service is sneller; Want ze zoeken en vinden iemand om te komen helpen zsm; MAAR... Ik houd niet dat ze het contract met onze poetsman (geliefd bij wij allemaal) geannuleerd hebben en dat hij nu naar een andere huis gaat (wanneer wij wilde niet om hem te verliezen!!) - alles ZONDER GEEN kennisgeving bij Poetsbureau, zonder mij vragen vroeger of mij informeren... ;( ;( ;(
Goede organise met respect voor het personeel, geeft de poetsers een waardig gevoel .Kwalitatief personeel voor zover wij het ervaren.
De eerste maanden verliep alles goed. Tot onze vaste poetshulp, waar we erg tevreden over waren zwanger werd. Op een bepaald moment vond een medewerkster het blijkbaar ok, onze sleutel aan een -voor ons- wildvreemde mee te geven. Deze persoon stond plots bij ons binnen. Een uitleg kregen we nooit. Erg jammer.
vriendelijk, zeer capabele poetsvrouw hier, echt top
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.