Na een goede inventarisatie van onze wensen kwam er een zeer concurrerende offerte. Na ons akkoord gegeven te hebben is de installatie snel geleverd en geplaatst. We zijn dus erg tevreden, Zon Advies Nederland is een echte aanrader!
Netjes gewerkt en niets dan lof
Na de installatie van de zonnepanelen bleek de plaatsing niet te voldoen aan gemeentelijke bepalingen. Ook de software deed het niet goed. Mijn verzoek om de installatie in overeenkomst te brengen met deze bepalingen is door Zonadvies ter zijde gelegd. Ze bellen niet terug en hebben niet gereageerd op een aangetekende brief. Mijn advies: koop geen installatie bij Zonadvies.
Geachte heer Eijpe, Uw aanvraag voor het verplaatsen van de zonnepanelen is lopende en vergt tijd omdat de teams de komende 2 maanden volledig vol zitten. U ontvangt spoedig van ons een datum en prijsopgave zoals gevraagd. Met software bedoelt u de monitoring site van de omvormer fabrikant en daarop hebben wij overigens geen invloed. Echter hetgeen u meldt is uw beleving en helaas onjuist. De 5 zonnepanelen hebben respectievelijk per stuk geproduceerd 57,22 kWh, 57,81 kWh, 57,81 kWh, 56,3 kWh en 56,15 kWh en functioneren prima. Wij begrijpen dat iedere klant een eigen beleving heeft en hierop zullen wij naar redelijkheid en billijkheid uw klacht behandelen. Ten laatste willen wij u melden dat u zonder enige gegronde reden de laatste 10% van de factuur sinds januari nog niet heeft voldaan.
Helaas dit bedrijf nooit weer! Na de afspraak gemaakt te hebben over de installatie werd deze 1 dag van tevoren afgebeld. 3 weken later was er pas weer tijd. Toen hadden ze echter de verkeerde staanders bij zich Bij het tweede bezoek hadden ze de verkeerde omvormers bij zich De derde keer stonden ze onaangekondigd aan de deur. Bij het vierde bezoek kon de omvormer niet gemonteerd worden volgens de overeenkomst. Bij het vijfde bezoek moesten de leiding anders aangelegd worden. Eindelijk kon alles worden aangesloten maar de opbrengst komt niet overeen met de opgave vooraf. Natuurlijk ook dot weer gemeld maar voor de zoveelste keer worden we weer niet terug gebeld.
Via deze organisatie panelen "Sunpower" gekocht. Wij hebben hiervoor bewust voor gekozen vanwege de kwaliteit en betrouwbaarheid. Prijs lag wel wat hoger dan andere panelen. Met deze organisatie de afspraak gemaakt dat de panelen op 1 maart geïnstalleerd zou worden. Voor de datum ook netjes voor betaling gezorgd. Enkele dagen voor 1 maart werd de datum een maand verzet, omdat de panelen niet in Nederland waren. Op 25 maart contact gezocht met Zonadvies en werd bevestigd dat de levering van 1 april definitief door zou gaan, omdat de panelen in Nederland zijn aangekomen. Een werkdag voor de bewuste datum worden wij afgebeld omdat de panelen toch niet zijn ontvangen en wordt een nieuwe datum van 10 april voorgesteld. Dit houdt in dat we voor de 3e keer een verlofdag aan moeten vragen. We binnen langzamerhand het vertrouwen in deze organisatie te verliezen.
Als SunPower Partner verzekeren wij u dat u niet hoeft te twijfelen aan de kwaliteit en betrouwbaarheid van de gekozen zonnepanelen. Ook Zon Advies Nederland is zoals alle premium SunPower Partners in Nederland geconfronteerd met de leverproblemen in de markt door de enorme vraag en schaarste in de markt. Wij hebben daarom buitengewoon veel begrip voor uw reactie en staan in deze situatie ook aan de zijlijn mede door de 100% garantie van SunPower dat de besteld zonnepanelen voor u en twintig andere klanten, voor de plaatsing komende maandag en dinsdag, geleverd zouden worden. Vandaar dat wij u ook na de 1e geplande montagedatum plechtig beloofd hebben dat de plaatsing in april door zou gaan. Helaas hebben wij u en de andere twintig klanten vandaag moeten bellen met deze vervelende mededeling. Wij hebben u aangegeven dat SunPower zijn excuses aan u zal maken, dat wij u een vergoeding voor het ongemak zullen verstrekken en dat wij ervoor zorg dragen dat de 10e of de 11e april de zonnepanelen alsnog geïnstalleerd kunnen worden. Hiervoor hebben wij de gehele planning omgezet. Nogmaals willen wij u benadrukken dat dit geen excuus is voor de vervelende situatie en enkel een kijkje in de keuken geeft. De planning en binnendienst hebben vandaag een enorme kluif gehad na de melding van SunPower dat de levering niet deze week aan ons verzonden wordt. Nogmaals onze oprechte excuses. Vriendelijk verzoek indien er nog vragen en/of onduidelijkheden zijn ons kantoor of uw adviseur te contacteren.
The way they manage the projects are not acceptable. The company seems to simply not be able to operate and plan very basic project parts. If you have a project that needs green energy loan from a bank and deviates from the standard roof installations, I would recommend to look for other more established parties. Briefly, I have signed a contract with them in the end of October 2018 and the installation I need is a bit different than a standard installation from the roof of a house. It needs to be installed in the roof of the terrace in the garden and come to the front of the house. As a result we have signed a contract with 2 preconditions. 1st one was to get a "on the place inspection" to see if it is doable and 2nd one was "getting the loan from SvN bank " since I wanted to get the loan from the green energy loans due to its attractiveness. After the signatures, they have made several attempts via their customer service to make the installations without preconditions are met. Their customer service and the sales representative that I had made the deal started complaining about the agreed preconditions - which is very unprofessional and not in line with the nature of signing a contract. In any case, I have pushed all these attempts back since all these preconditions were there for a reason. Later, I had to chase them tens of time to get the inspection in my garden done. In the end we could get it done in February 2019 - 3 months later than the contract signing. Then within 2 weeks I got myself the loan arranged by the bank and both of the preconditions were met. Since end of February 2019, unfortunately now I am chasing them this time to get the necessary planning done for garden preparation, meter renewal and installation of the solar panels. Almost after 5 months of signing the contract, I still do not see light at the end of the tunnel. Simple project management, execution and efficient customer service capabilities are substantially lacking. Let's see if they can really install and deliver the solar panels. I will update with the feedback on that part too if it ever can get installed.
Geachte heer Sarikaya, Jammer dat u binnen 24 uur nadat u een klachtenbrief aan ons heeft verstuurd al een reactie op internet plaatst. Dit vraagt om een reactie die wij liever aan u persoonlijk hadden beantwoord. U heeft een getekende overeenkomst met twee voorbehouden namelijk vooraf een schouw en toekenning financiering SVN. Deze voorbehouden betekenen dat er eerst werkzaamheden gepland worden nadat aan beide mogelijkheden tot ontbinding zijn vervallen. In uw beleving is dit alles niet naar wens gegaan en dat begrijpen wij ook. Op 5 februari is geschouwd en op 29 maart wordt de meterkast door onze elektriciën aangepast en vervolgens zullen wij de zonnepanelen installeren Wij hebben overigens niets te maken met de hovenier die voor u werkzaamheden gaat verrichten en hebben hier ook geen invloed op. Nogmaals begrijpen wij dat in uw beleving het niet naar wens verloopt en ook de langere wachttijden in de markt spelen hierbij ook een rol. De wachttijden zijn veel langer dan normaal echter dat geldt voor iedere respectabele leverancier op dit moment. Wij kunnen enkel onze excuses aanbieden omdat wij naar uw beleving niet voldoende hebben gecommuniceerd. Wij zullen in ieder geval een hoogwaardig zonnepanelen systeem monteren.
Geen standaard dit is het oplossing. Maar een goed gesprek waarin bekeken wordt wat mogelijk is en goed geluisterd wordt naar de wensen. Transparent in wat mogelijk is en wat de voorwaarden zijn. 7:15 aan het werk. 10:30 eerste terug levering aan het net.
Nette offerte en advies. Planning en verdere communicatie in goed overleg. Gemaakte afspraken nagekomen.
Perfect advies, goede prijs, en uitstekende montage montage van 14 panelen kostte halve dag en alles keurig achtergelaten.
in november '18 zijn de panelen geplaatst. Deze werken, maar na 3 weken ontstonden er lekkage vlekken in de lijn vanaf de nok van het dak. Er bleek een loodslab omhoog te staan. Dat de installateurs hiervoor verantwoordelijk waren werd in eerste instantie ontkend door Zonadvies via de verkoper en de manager. Onze aannemer vertelde dat een loodslab nooit door de wind omhoog kan waaien en niemand behalve de zonadviesmonteur was in de tussentijd op ons dak geweest. Toen dezelfde monteur van onze installatie de vlekken zag en toegaf dat hij op de plek had gewerkt aan een doorvoer en waarschijnlijk de slab niet had teruggedrukt en dit direct doorgaf aan Zondadvies kwam er geen reactie. Ondanks beloftes dat de klacht opnieuw zou worden herzien en beloftes dat dhr. Seelen zou bellen is er niets gebeurd. De kosten zijn voor ons. In de algemene voorwaarden van zonadvies 11.3 staat duidelijk de verantwoordelijkheid van Zonadvies. Ook het bedrijf voor teruggave van de BTW moesten we zelf inlichten en ook deze kregen geen reactie op hun emails aan Zonadvies. Waar is de klantvriendelijkheid die zo belangrijk is bij Zonadvies?
Zon Advies heeft u aangegeven dat er op de foto van het zonnepanelen systeem welke is genomen tijdens het gereedkomen en opleveren van het systeem geen loodflap omhoog stond. U heeft zelf ook aangegeven dat er voorafgaand aan onze installatie werkzaamheden door derden vooraf gewerkt is op uw dak. Later blijkt dat de loodflap op de andere zijde van het dak betrof. Hier zit mede de miscommunicatie. Wij begrijpen uw reactie en ook wij leren hiervan dat communicatie over en weer verkeerd kan worden geïnterpreteerd. De firma De Centrale BTW teruggave betalen wij voor u voor deze dienstverlening. Deze firma verzorgt rechtsreeks met u de BTW teruggave en hierop hebben wij geen zicht en/of invloed.
Tot nu toe erg goed en een eerlijk advies. Hopelijk blijft het zo ook in de toekomst als er een probleem onstaat
Uitstekende monteurs , vriendelijk , harde werkers Alles mooi gemonteerd en alles netjes opgeruimd.
Zeer fijne service gehad
Prima en duidelijk advies. Duidelijke en concurrerende offerte met veel alternatieven. Heldere afspraken en hele fijne monteurs. Volgens mij heb ik de beste keus gemaakt die er was.
Na mijn eerdere oordeel over dit bedrijf, heb ik een uitleg gekregen over mijn bevindingen, het bedrijf is zo succesvol geworden, dat deze de orders niet meer alleen door eigen medewerkers kon voldoen, binnen de gestelde eisen van het bedrijf zelf. Zon Advies Nederland heeft een bedrijf bereid gevonden om een deel van de installaties en services over te nemen en dit bedrijf voldoet niet aan mijn gewenste eisen, hierover is mijn oordeel. Na contact met Zon Advies Nederland moet dit ook veel beter worden en wil ik mijn beoordeling ook wat nuanceren.
Zeer slechte service en klantvriendelijkheid. Een dag voor het plaatsen ontvingen wij een mail met de melding dat de bestelde panelen niet leverbaar waren, er konden andere geplaatst worden, of we het prijsverschil konden overmaken. Daar waren wij het uiteraard niet mee eens, uiteindelijk redelijk uit gekomen. Komen de monteurs de volgende dag, echter geen panelen! Het overige werd geinstalleerd, panelen moesten we alsnog op gaan wachten. Ook werd er een andere omvormer dan op de offerte geplaatst. De goedkopere panelen zijn na veel bellen van onze kant uiteindelijk geplaatst. Na het plaatsen per mail aangegeven dat we de afhandeling zeer slecht vinden, de vertegenwoordiger heeft nimmer nog contact ons opgenomen. Zon Advies heeft niet eens de moeite genomen om te reageren op onze mail. Als we van te voren dit hadden geweten, waren we zeker naar een andere partij gegaan.
ZonAdviesNederland heeft klantvriendelijkheid hoog in het vaandel staan en betreurt ten zeerste de situatie. Uw installatie is in juni 2018 geïnstalleerd en hier zijn inderdaad niet alle zaken vlotjes verlopen en dan met name in de communicatie. Wat vervelender is voor u is het feit dat uw email van 17 juli helaas door de vakantieperiode tussen het bekende wal en schip is terechtgekomen. Nogmaals hier koopt u niets voor enkel enige uitleg en onze excuses. Wij leren hiervan echter zijn net zoals u teleurgesteld omdat wij altijd streven naar een zeer tevreden klant en ambassadeur voor Zon Advies Nederland.
Helaas viel de levertijd ca 1 mnd tegen , maar verder is alles heel goed gegaan
Perfect geadviseerd Installatie naar wens Scherpe offerte
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.