Ik vind het alleen jammer dat Essent niet rechtstreeks de boete bij hè vorige leverancier betalen
Hi Ingrid, Super bedankt voor jouw mooie review en feedback! Ik kan me voorstellen dat je hier super van baalt. Dit zou ook voor velen een geweldige oplossing kunnen zijn :D Ik neem daarom jouw tips ook zeker mee voor de toekomst. Hopelijk kunnen wij hier verandering in brengen! Groetjes Nathalie || Webcare Essent
Echt een firma om bij te blijven
Wauw, wat een mooie review John! Dit waardeer ik enorm :D Groetjes Nathalie || Webcare Essent
Opzicht voldoen ze prima, nu nog de bolcom. cheques van €250 nog binnen krijgen
De overstap was snel en makkelijk geregeld
Gewoon goed vooral zo doorgaan
Goede service
super fijn om te horen dat wij een goede service hebben. Dankjewel voor je mooie review. 😃 Vriendelijke groet, Wendy - webcare essent.
om laten praten omdat een ander goedkoper was dan jullie en dan niks laten horen . heel vervelend, dus zelf die ander geannuleerd
Prima geregeld.
Ik heb volgens mij een contract met Energie Direct en tot mijn verbazing krijg ik nu ook een rekening van Essent. Klopt dat allemaal wel?
Goedemiddag Job, Zo te lezen ben je er niet bewust van dat je klant bent bij Essent. Ik heb meteen jou gegevens erbij gepakt en zie dat je per 31 maart klant bent geworden bij Essent. Wij hebben op 21 januari een bevestigingsmails gestuurd met het contract. Mocht je meer willen weten of nog vragen hebben mag je mij mailen via [email protected]. Vriendelijke groet, Wendy - webcare essent.
Essent heeft alles goed geregeld wy zyn zeer tevreden en blyven nog heel lang klant by jullie en zyn heel bleven dat wy weer terug zyn.
Hallo, ik bentelefonisch benaderd en had de afspraak gemaakt dat het maandtermijn rond de 25e er af gehaald zou worden van mijn rekening, het is rond de 13e gedaan, heb er verder geen probleem mee maar moet wel rekening houden dat ik er geld op hebt staan, nou weet ik niet of energie direcht echt opgezegd is die blijven ook een maandtermijn eraf halen dus betaal ik dubbel, ook hebben ze 204 euro van de rekening af gehaald, heb geen eindafrekening van hun gekregen en ik denk dat ik een boet moet betalen, ik zal het na moeten kijken volgens mij was het half 2019 en een contract van 3 jaar, ik lees ook dat jullie de boete tot 250 euro willen betalen, is dat waar?, met vriendelijke groet, P.Doornenbal.
Goedemiddag, Dat zijn een hoop vragen waarmee ik je heel graag help. Allereerst welkom bij Essent. Zojuist heb ik je gebeld, omdat ik het graag telefonisch had uitgelegd. De gemiste anonieme beller was ik. Je geeft aan dat je liever de betaaldatum aangepast wilt hebben na de 25e en dit wil ik graag voor je doen, maar ontvang hiervoor eerst nog graag een akkoord van jou om het aan te passen. Wij zeggen het contract altijd automatisch 1-2 werkdagen voor wij start met leveren op bij de huidige leverancier. Je hebt de eindnota ontvangen van energiedirect en dat betekend dat ze niet meer leveren op het adres. Als je een boete hebt ontvangen van energiedirect kan je deze declareren. Je kunt de opzegvergoeding die je hebt ontvangen naar ons mailen via [email protected]. Wij vergoeden de opzegvergoeding inderdaad tot €125 per product oftewel €250. Binnen 14 kalenderdagen na het indienen ontvang je een bevestiging per e-mail met de uitkomst van de aanvraag. De compensatie van de opzegvergoeding betalen we binnen 4 maanden na de start van het contract uit. Graag hoor ik nog of de betaaldatum aangepast wilt hebben naar de 25e van de maand. Ben je hiermee geholpen? Mochten er nog vragen zijn mag je mij altijd mailen naar mailadres [email protected]. Ik wens je nog een hele fijne dag toe. Vriendelijke groet, Wendy - webcare Essent.
Jammer dat ik niet gelijk twee keer 50 euro terugkrijg. Dat ik daar 4 maanden op moet wachten. Dat is zeer teleurstellend.
Hey hey, Begrijpelijk hoor, dat je het jammer vindt om daar wat langer op te wachten! Je krijgt het in ieder geval sowieso van ons terug. :) Heb je de aanvraag al in gediend? Je kan de volledige eindafrekening van je vorige leverancier doorsturen naar [email protected] Groetjes, Maaike | Webcare Essent
DGB heeft mij een boete laten betalen van 125.00 euro. Dat heb ik nog nooit meegemaakt?
Hey, Super dat je via deze weg een review achterlaat! Je kan een boete in rekening krijgen van je vorige leverancier wegens het voortijdig beëindigen van het energiecontract bij hen. Geen zorgen, wij vergoeden dit bedrag. Je dient alleen de volledige eindafrekening op te sturen naar [email protected] Heb je nog vragen? Stuur gerust een mail naar [email protected] Groetjes, Maaike | Webcare Essent
Mondeling toegezegd 100% vergoeding van boete Eneco,en mail nog geen 70%
Hey, Zeker vergoeden wij de overstapboete van jouw vorige leverancier! Dit zijn de kosten wegens contractbreuk! Het verbruik wat je hebt gehad op de eindafrekening vergoeden wij natuurlijk niet. Groetjes, Maaike | Webcare Essent
Het was direct goed geregeld.
Super om te lezen dat het direct goed geregeld is! :) Bedankt voor het mooie cijfer!
Medewerkers zijn vriendelijk, geduldig en aardig. Ze zoeken het allemaal voor je uit en bellen je terug. Komen afspraken na. Kijken ook na "waar iets mis ging" en leggen dit ook uit en indien mogelijk geven ze ook aan welke oplossing er toegepast is.
Ah super! Wat fijn om te lezen dat het allemaal prettig voor je gaat! Bedankt voor de mooie review! :)
ben zeer goed geholpen de eindafrekening van budget air moet nog binnenkomen als ik hem ontvangen dan zal ik hem naar jullie opsturen
Super! Goed bezig. :) Bedankt voor de mooie review!
goed geregeld
Super! Bedankt voor de mooie review!
Bij de overstap naar Essent is mij beloofd dat de kosten van contractbreuk met de vorige energieleverancier vergoed zouden worden door Essent. Die kosten zijn 200 euro. Ik vraag me af wat ik moet doen om Essent mij die 200 euro te laten vergoeden. Ik wacht af welke reactie ik van U mag ontvangen.
Hey, Goede vraag van je over het aanvragen van de compensatie opzegvergoeding! Je kan de aanvraag indienen via www.essent.nl/aanvragen. Na de aanvraag dien je de volledige eindafrekening van de vorige leverancier op te sturen naar: [email protected] Heb je hier nog vragen over? Stuur gerust een mail naar [email protected] Groetjes, Maaike | Webcare Essent
Ik heb iemand op bezoek gehad en alles is perfect geregeld
Super om te lezen dat alles perfect is geregeld! :) Bedankt voor de mooie review!
Na een kort maar prettig telefoontje met een medewerker, op ons eigen verzoek, zijn de bescheiden en vervolgens de concrete overstap naar Essent snel geregeld.
Super om te lezen dat de overstap naar ons snel is geregeld! Welkom :) Bedankt voor de mooie review!
Heel goed te woord gestaan door de klantenservice. Hoop dat ik de ervaring die ik in het verleden opgedaan heb met Essent weer terug is.
Dat hopen wij ook! Bedankt voor de mooie review! :)
Zonder enig probleem overgestapt, zowel administratief als in de praktijk.
Wauw, super! Bedankt. :)
We zaten met een verhuizing, overstap, twee adressen. Even liep er iets mis, maar is prima verholpen. Ja, zijn zeer tevreden dus! Medewerkster Herma heeft ons fijn geholpen!
Ah super om te lezen dat de verhuizing goed is verwerkt! Bedankt voor de mooie tien! :)
Van te voren mededeling van Essent gekregen. Alles verliep vlekkeloos
Super om te lezen dat alles vlekkeloos is verlopen! Bedankt voor het mooie cijfer!
Essent hecht veel waarde aan uw mening. Het beoordelingssysteem van Klantenvertellen.nl is 100% onafhankelijk. • Uw beoordeling wordt zichtbaar op Klantenvertellen.nl. • Alleen uw voornaam en woonplaats zijn zichtbaar bij een beoordeling. • Uw e-mailadres wordt niet getoond. • Essent kan geen beoordelingen aanpassen of verwijderen. • Essent heeft de mogelijkheid om op beoordelingen te reageren. • Medewerkers van Essent mogen geen beoordelingen plaatsen. • Klantenvertellen kan beoordelingen verwijderen indien: - Beoordeling niet over Essent gaat - Taalgebruik aanstootgevend is - Beoordeling persoonlijke informatie bevat als naam of telefoonnummer
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.