Zeer goede ervaring
Fijne ervaringen met de verkoper en monteur. Alles liep zoals verwacht qua afspraak, communicatie, levertijd en kwaliteit.
We zijn zeer tevreden met Schipper kozijnen .zeer nauwkeurig gewerkt. Alles wat is afgesproken is uitgevoerd.
Goed.
Na een goede eerdere ervaring weer voor schipper kozijnen gekozen.
Heel positief, al vanaf het bezoek aan de showroom. We kwamen oriënteren maar het voelde zo goed dat we met een getekende offerte de deur uit liepen. Plaatsing in 1 dag door 2 deskundige en vriendelijke medewerkers. Geen moment spijt van onze keuze voor Schipper!
Keurige afspraken gemaakt bij bestelling. Daarna pas wat gehoord toen ik zelf belde. Het raamkozijn is anders dan verteld tijdens bestelling. Keurige plaatsing waarbij monteurs onvoldoende info hadden. Kraan kwam 2 uur later dan afgesproken. Bok waarop kozijnen stonden pas later opgehaald. Na plaatsing niets meer gehoord van Schipper.
Inmiddels in fases al heel wat kozijnen door Schipper kozijnen laten vervangen. Steeds erg prettig geholpen in de keuze, prima opvolging voor wat betreft het inmeten, bestelproces en plaatsen. Hebben de laatste keer hun best gedaan om de levering van het keukenkozijn aan te laten sluiten op de levering van onze keuken. Nu opnieuw een bestelling geplaatst. Wel merken we dat de tijd tussen bestellen en levering flink is opgelopen, maar dat is nu eenmaal de huidige markt. Enige minpunt was twee jaar geleden onze ervaring met de onderaannemer voor de levering van rolluiken (geen goede afspraken, onbeschofte monteurs, die ook nog eens grove fouten maakten, die na lang aandringen uiteindelijk werden hersteld)
A very poor experience. Our windows were installed in the first week of July. However, the work was not completed until Oct 28, leaving us in the middle of the project for four months: - by mistake, one glass was ordered wrong; it was too thin and didn't fit well in the frame. it was a safety hazard in a children room, - none of the windows was finished, in the kitchen the "afwerking" was completely missing, - the whole summer we could not open the garden door. It has taken me *four months* sending emails and asking when we can expect them. I was not provided even an estimate date, not all my emails were answered. Only when I found another company to come and finish the job, Schipper replied within 24 hours and came within 4 days. It has taken them 3.5 hours to complete the windows. I felt ignored and treated in an arrogant manner. I would have never ever expected such service, treatment and communication from a company with Schipper's reputation. P.S.0. It was not a tiny project - four windows, including three with doors. P.S.1. I'm not judging the "Kwaliteit van de producten" since it's too early to say. P.S.2. I was also disappointed we were given offer only based on our pictures and measurements. Despite asking, no-one came to see the old windows, and share their advice. (We see only now what we are missing.)
De uitvoering van uw order is inderdaad niet gelopen zoals u van Schipper Kozijnen mag verwachten, mede door lange levertijden. Onze oprechte excuses.
top ervaring met jullie bedrijf , producten en vakkundige personeel, werkt keurig netjes kan het echt aanbevelen. en zal dat ook zeker doen.
Mijn ervaring met Schipper Kozijnen begon positief, maar na de eerste opdracht liepen we steeds tegen meer problemen aan. Communicatief laat Schipper het vaak afweten. Bij meerdere leveringen fouten met bestellingen van de order, zaken die niet geleverd worden maar daar kom je allemaal pas achter op het moment dat de monteurs hier staan. Vervolgens wordt er gewezen naar het hoofdkantoor en wordt je van het kastje naar de muur gestuurd. Monteurs geven aan dat dit al langer een probleem is en zijn hier zelf ook niet tevreden over. Als je een kozijn inclusief raamdecoratie besteld is het toch wel fijn dat je dochter niet vervolgens bijna 3 maanden zonder raamdecoratie zit en er dus vervolgens vuilniszakken voor het raam gehangen moeten worden om het enigzins te verduisteren. Een levering daarop werd het glas van de deur in zn geheel niet geleverd. Ook dit kregen we pas te horen van de monteur op de dag van de levering. Vervolgens was dit nog niet alles want toen bleek ook dat het keukenraam verkeerd besteld was waardoor de luxaflex bediening niet bediend kon worden. Ook dit is dan vervolgens weer maanden wacht tijd voordat dit gecorrigeerd is. Al met al raad ik het dus niet aan om bij Schipper je kozijnen te laten doen. Zoals gezegd de monteurs leveren prima werk maar de organisatie erachter kan stukken beter! Ik hoop van harte dat jullie hierin stappen gaan maken.
Wij vinden het zeer vervelend voor u dat u deze ervaring met Schipper heeft. Terecht dat u hier ontstemd over bent. Onze welgemeende excuses. Onze organisatie werkt er hard aan om deze storende zaken in de toekomst te voorkomen.
Na een aantal offertes van kozijnen gehad te hebben zijn we bij Schipper Kozijnen terechtgekomen. Alles was heel snel geregeld: bezoek van de vertegenwoordiger aan huis. We hadden een heel goed gevoel hierover, nette vertegenwoordiger die goed met ons meedacht. De dag erna zijn we naar de showroom in Gouda gegaan om de kozijnen en accessoires in het echt te zien. De vertegenwoordiger liet ons alles zien en gaf ons een goede uitleg. Zo kwamen we samen tot een besluit wat we gingen nemen. We kregen ter plekke een nette offerte en deze gelijk ondertekend. Vier weken later kwam de inmeter en daar konden we ook al onze vragen aan kwijt en dat was heel fijn. Toen werd gezegd dat het medio september geplaatst zou worden. In juli kregen we een telefoontje met de datum dat ze zouden beginnen en hoe lang het zou duren. En inderdaad op de afgesproken dag stond hier een ploeg klaar. Ook werden de ramen en kozijnen geleverd. Maar helaas vertrok deze ploeg na anderhalf uur weer, omdat ze niet voor deze klus geschikt waren. Direct naar Schipper Opmeer gebeld voor de planning. ‘s Middags nogmaals gebeld omdat we nog niet terug waren gebeld. Toen kregen we te horen dat we voor vrijdag teruggebeld zouden worden voor een nieuwe afspraak. Natuurlijk waren we hier ontzettend teleurgesteld en boos over. We hebben toen een mail gestuurd naar de klantenservice met in de cc onze vertegenwoordiger en de inmeter van vestiging Gouda. Gelijk nam de inmeter contact met ons op, nadat hij met onze vertegenwoordiger overlegd had. Zij hebben alles in het werk gesteld dat er toch die week begonnen zou worden. Twee dagen later zijn de monteurs begonnen en binnen de gestelde termijn was het klaar. Een zeer capabel team, erg beleefd, werkten ontzettend netjes. Dankzij vestiging Gouda en hun monteurs hebben we nu heel mooie afgewerkt kozijnen en ramen. En dat zonder beschadigingen en geheel compleet afgewerkt.
Alles volgens afspraak verlopen, op een professionele en in een prettige werksfeer.
Keurig geplaatst, nette en vakkundige timmermannen
Super tevreden met het bestellen van de nieuwe kozijnen en nieuwe deur! Eventjes op moeten wachten, maar dat is overal. Ze zouden twee dagen komen, maar ze hebben het in 1 dag al geklaard! Precies op tijd (hou ik van) stonden ze voor de deur en super aardige mannen! Een echte aanrader dus!
zeer tevreden over schipper kozijnen , alleen de planning was chaotisch de montage naar tevredenheid door een zeer vriendelijke montageploeg van onderaannemer Uyting en Neves in de persoon van Maike en Nikky deze waren zeer klantvriendelijk erg opruimerig elke dag weer alles schoongemaakt
Monteurs zijn er gedeelten van 2 dagen geweest. Werkzaamheden hadden gemakkelijk in 1 dag gedaan kunnen worden. Denk dat ik dus te duur uit ben. Start was matig omdat monteurs er van uit gingen dat kozijnen op de klus klaar stonden. Dat was niet zo, telefonisch contact met Schipper lukte niet dus wachten. Kozijnen zijn later gebracht. Inefficiënt en dus duur.
Meer dan een jaar gewacht op deur/kozijn. half afgemaakt, dan na 2 maand bericht dat het afgemaakt zou worden. toen weer afgeblazen. maar wel beloven. slechte communicatie.
Schipper is 5 weken geleden begonnen met het vervangen van onze kozijnen en gevelbekleding. Vanwege een te strakke planning hebben ze de klus niet afgemaakt. Nu 5 weken verder hebben ze nog steeds geen actie ondernomen om de klus af te maken. Al het materiaal ligt in de voortuin te verregenen en de gevel is voor de helft gedaan. Dagelijks contact met de klantenservice van Schipper. Ik word van het kastje naar de muur gestuurd. Nu nog steeds geen datum wanneer ze de klus komen afmaken.
Beste heer Kraaij, Het verloop van het project is helaas niet gelopen zoals we dat voor ogen hadden en helaas hebben we niet eerder een concrete afspraak kunnen maken voor het vervolg. Dit vinden we oprecht heel vervelend voor u. Onze excuses. Inmiddels is contact met u geweest en zijn er concrete afspraken gemaakt. We zullen er voor zorgen dat het eindresultaat helemaal naar uw tevredenheid wordt uitgevoerd. Vriendelijke groet, Klantenservice Schipper Kozijnen
Vakkundig geplaats en super netjes afgewerkt.
Monteurs prima. Klantenservice slecht.
Werknemers werken vakgericht en netjes .Het eindresultaat was netjes
Alles naar wens gegaan.
9 maanden moeten wachten maar dat was verteld. Maar dan binnen 1,5 dag ons kozijn met ramen en 2 deuren volledig afgewerkt geplaatst. Zels de tuin weer keurig geveegd. Wij zijn zeer tevreden!
Voor de vervanging van mijn houten kozijnen voor & achter van mijn appartement heb ik uiteindelijk gekozen voor Schipper kozijnen. Uiteindelijk erg blij dat ik deze keuze heb gemaakt: Eerlijk verkoopadvies waarbij de tijd werd genomen om mijn vragen door te nemen en vlotte & goede reacties op al mijn e-mails (ondanks de drukte). Daarnaast ook een mooie oplevering waarbij de heren netjes, rustig, bekwaam en met alle respect voor mijn woning & spullen de kozijnen kwamen installeren (wat zeker niet gemakkelijk was omdat de ruimte in bepaalde gedeeltes beperkt is). En als kers op de taart hadden zij aan het eind ook wat plinten die sinds lange tijd loszaten alsnog vastgemaakt ;) Heel fijn hoe dit is gelopen
Middelweg 11
1716KB Opmeer
Schipper Kozijnen staat al 55 jaar voor de beste kunststof en aluminium kozijnen, dakkapellen en schuifpuien. We maken ze in onze eigen fabriek, met alle aandacht. De kwaliteit van onze producten zit ook in onze dienstverlening. Want we zijn een fijn bedrijf met 200 vakkundige, betrokken en trotse medewerkers. We doen alles voor onze klanten; dat voel je meteen!
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.