Eerst moet je 2 weken wachten voordat je teruggebeld wordt. Dan komt iemand iets doen, maak het niet af, zegt dat die terug komt en die zie je nooit meer terug. Toen ze kwamen keuken plaatsten, effe serieus. hele ochtend staan stil en maar kletsen. daarna paar tegels eraf gehaald, toen kwam tegelzetter, blijkbaar hadden ze de verkeerde tegels eraf gehaald. en zovoort
Geachte heer, mevrouw, Wij betreuren het dat de werkzaamheden niet naar tevredenheid zijn uitgevoerd en wij zullen dit intern gaan behandelen. Ook de andere punten die u niet positief beoordeelt zullen wij meenemen in ons klanttevredenheidsbestand. Excuses dat het zo verlopen is en wij zullen deze acties in de toekomst proberen te voorkomen.
Heel goed gedaan geen tips voor verbetering
Ze mogen zich wel allemaal voorstellen als ze je huis binnen komen wandelen..
De snelheid m.b.t. deze reparatie was ronduit knullig. de aanvraag voor reparatie loopt bijna één jaar. Medewerkers zijn 4 x komen opmeten. En elke keer was er iets mis.
Geachte heer, mevrouw, Wij betreuren het dat de werkzaamheden zo stroef zijn verlopen. Wij gaan hier alles aan doen om dit in de toekomst te voorkomen. Ook zullen wij uw beoordeling meenemen in ons klanttevredenheidsbestand. Nogmaals onze excuses.
geen tip
geen opmerkingen
n.v.t.
Nvt
Ik moest er zelf achteraan bellen om een afspraak te maken. Had mijn reparatieverzoek met e-mail ingediend. Daarna is er wel een afspraak gemaakt op een voor mij gunstig tijdstip.
de snelheid van de reparatie liet te wensen over door de te late doormelding van Woongoed aan Joziasse, ligt dus niet aan fa. Joziasse
Geachte heer, mevrouw, Hartelijk dank voor uw reactie. Wel betreuren wij het dat het zo gelopen is en wij bieden u dan ook onze excuses hiervoor aan. Wij zullen uw beoordeling zeker meenemen in ons klanttevredenheidsbestand en in de toekomst proberen deze problemen te voorkomen.
12.00 uur reparatie gemeld en nog geen 2 uur later verholpen. Super!
Over het algemeen goed! Geen klachten.
Probleem nog niet opgelost.
Ik heb tot nu toe slechts 2 maal een verzoek tot reparatie moeten doen. Aan de hand van deze keren is mijn mening opgebouwd.
was maar een klein klusje, maar kon toch even tussendoor, prima geregeld
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.