De bank is top maar wordt niet gratis thuis geleverd ( Texel )
een kastje bijbesteld ,,weten dat wij 10tot12 weken moesten wachten hele juiste timing ,, de levering was ook perfect en stipt !!!! Bedankt Woonsquare voor de goede en vriendelijke bediening ,,zal zeker reclame maken !!
Ben ontzettend blij en tevreden met mijn nieuwe bank. Beetje jammer dat de levertijd in de winkel die beloofd was fors afweek van de echte levertijd (bijna 13 weken ipv 8-10 weken) en ik heb 3x een aanhanger geregeld en 3x was de bank nog niet aanwezig in Nieuwegein. Toen hij uiteindelijk geleverd was stond het ding in Heerlen ipv Nieuwegein!!... Toen kon het ineens uit "coulance" wel thuis geleverd worden, maar wel alleen op donderdagochtend en anders had ik maar pech. Aan huis leveren kon niet toen het al 2x uitgesteld werd en ik al 2x een aanhanger geregeld had om op te halen. Toen ik zei dat ik donderdagochtend moest werken hadden ze geen andere oplossing, Ik mocht volgens de persoon aan de telefoon nog blij zijn dat het aan huis geleverd werd en een compensatie in enig soort zat te totaal niet in. Nogmaals, hele mooie en fijne bank maar ik denk niet dat ik weer bij woonsquare ga kopen. Communicatie niet best en beloftes/toezeggingen worden niet nagekomen.
hele goede ervaring! Met de aankoop werden we in alle rust geholpen, goed geadviseerd! Ondanks de corona kon de bank eerder geleverd worden! We zijn erg blij met onze nieuwe bank! Hij zit heerlijk!!
In de winkel niks te klagen. Klantvriendelijk Alleen afwerking van de bank viel tegen. Ben nu aan het afwachten op een telefoontje wanneer ze komen.
Goed geadviseerd in de winkel, verder tot aan de levering op de hoogte gehouden. Prima aflevering.
Zeer prettig
Vanaf het moment van aankoop en uitleg perfect. Gezien de corona was levering lastig. Telefonisch werd gezegd dat meubels naar binnen geschoven zouden worden echter daar wisten de mannen die het leverde niks van. Die zouden het in de tuin plaatsen. Na wat zeuren van mijn kant hebben ze het toch maar naar binnen geschoven. Hopelijk heb ik het goed in elkaar gezet. De bank zit wel heerlijk overigens.
Bij het bezoeken van de showroom heel leuk en aardig tot een goede deal gekomen. De afspraak was dat de levering in week 16 zou plaats vinden waarna ik contact heb opgenomen en dood leuk word vertelt dat de levering week 22 is zonder enige verklaring of uitleg. In al die tijd sinds de dag van de showroom is er geen contact geweest met mij ( de klant ). De week waar de levering zou plaats vinden word ik letterlijk een paar sec. Gebeld waarbij je niet eens tijd hebt om op te nemen. Eindstand ben ik van alles gaan regelen om de bankstel op te halen ( vrij van werk, bus regelen etc. ) word er ook vertelt dat de regeling van in termijnen niet is meegenomen en dat de bankstel in een keer betaald moest worden anders zou de aanvraag voor termijn ook een dikke twee weken kosten. Wat op de manier niet te accepteren meer valt. Mij hebben ze verloren als klant en zal niet tevreden zijn. First and lasttime.
Carona of niet, oude mensen moeten hun meubels zelf uitpakken, en tekenen voorgoedeontvangst, enzitten daarna met montage en met veel plastieken karton. En maar afwachten of alles kompleet is.
goede verkoopster, die uitgebreide informatie gaf en adviseerde
als dat is opgelost kan ik een oordeel geven even afwachten dus'.tot zo ver bedankt.H merkenij.
Bij aankoop van de bank was de deal dat we de oude bank in konden leveren! Na een week kregen we een telefoontje dat het magazijn vol stond en of wij zelf de bank af konden voeren. Daar gaat dan het voordeel wat je zogezegd op de bank zou hebben. En apart dat je weet dat er over 12 weken geen plaats meer is in het magazijn!! Maar goed uiteindelijk konden we de bank dan toch inleveren. Het duurde uiteindelijk 13 weken maar dat was ook dat we zelf gingen bellen hoe het zat. Ineens stond de bank klaar om op te halen na een telefoontje van onze kant!! Jammer dat het bedrijf zelf geen initiatief neemt om de klanten op de hoogte te houden!! We snappen dat het nu een rare tijd is maar een berichtje sturen hoe het ervoor staat zou op zijn minst toch wel gemogen. Vooral als de maximale levertijd voorbij is.
Heb vrijdag bank geleverd gekregen en achteraf blijkt er wat aan te zijn. Hier over vrijdag meteen gebeld. Het is nu woensdag en nog steeds NIKS gehoord. Maar wel deze mail!!!!!
Uitstekend had ik net verwacht
Prima contact in de winkel met het personeel, er werd rustig de tijd genomen voor ons verhaal. Goede service , ook qua levering in deze corona tijd.
Zomaar even kijken vanwege de folder. En weggaan na een bank gekocht te hebben. Het ging geweldig. Ook het ophalen verliep vlekkeloos. Super
Prima
Ben blij met mijn nieuwe bank, in de winkel goed geholpen en geadviseerd. Echter de levering duurde langer dan van te voren was aangeven heb zelf 5x gebeld met de vraag wanneer komt mijn bank. Helaas namen jullie hier niet het voor touw in en informeren jullie de klant dat de levertijd langer duurd.
prima geholpen ! Gezellige verkopers ,en prima advies gekregen . De juiste maten op papier mee gekregen ,klopte tot op de centimeter !! De koffie was prima ,het gebak heerlijk ! De bank is speciaal gekocht ,voor mijn zieke man kan nu lekker zijn middag slaapje doen . Kom zeker nog eens terug .vr groeten een tevreden klant . PS De mensen van de klanten service een pluim ,Klantvriendelijk top
Mede door carona toch nog wel goed geregeld
We zijn in de winkel in Oosterhout erg goed en persoonlijk geholpen. Van a tot z behulpzaam en klantvriendelijk. Op alle mogelijke manieren werd gehoor gegeven aan onze wensen, zonder pusherig over te komen/ te verkopen. Compliment daarvoor! Uiteindelijk is de bank na 9 weken geleverd, terwijl dit 9 tot 12 weken kon duren (of zelfs langer gezien de Corona uitbraak). Wij zijn daar dus super blij mee!
Het personeel in de winkel was netjes, ik ven daar goed en vriendelijk behandelt. Voor het personeel dat men aan de telefoon krijgt op het hoofdkantoor, dat laat te wensen over. Daar ben ik niet zo netjes behandeld. Daar was men een beetje geprikkeld door mijn vraag hoelang het nog duurde voor ik mijn bed kreeg. In de winkel heb ik dat ook duidelijk gemaakt en daar boden ze hun excuus aan voor de telefonist.
Deze was heel goed , in een half uur was de beslissing gevallen tot tevredenheid tot op dit moment
Wij hebben meerdere keren meubels bij jullie gekocht, en na tevredenheid laten wij dit ook doorschemeren naar anderen. Goede ontvangst en laten je ook rustig rondkijken zonder in je nek te hangen. Bij vragen goed geadviseerd en nemen zeker de tijd voor de klanten Ook de afhandeling van de chauffeurs die de spullen komen brengen mogen niet vergeten worden en is ook top. Al met al, wij gaan altijd als we iets nodig hebben als eerste naar woonsquare Alkmaar. Top winkel Top bediening perfecte afhandeling en de koffie is ook heerlijk
Kopen bij een CBW-erkende winkel biedt voordelen, maar vooral: meer zekerheid. Winkels die CBW-erkend zijn, hanteren algemene voorwaarden die jou als consument extra goed beschermen. Hierin zijn alle regels opgenomen die van belang zijn als je iets koopt, bijvoorbeeld over (aan)betalen, annulering, levertijd, levering, vervoer en garantie. Zie voor de exacte inhoud, voorwaarden en beperkingen de CBW-erkend-voorwaarden voor Woonwinkels of Bruidsmode en Maatwerk.
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.