Misschien ook wat monturen voor de kleinere beurs?
Niets op deze zaak aan te merken, we zijn super tevreden.
Ik vind de prijzen van de Lensen erg duur worden. En in vergelijk met vriendinnen de service kosten hoog. Dat zou voor mij wel eens een rede kunnen zijn om te gaan stoppen met Lensen.
Geen
Altijd uitstekend geholpen zo ook de laatste keer toen ik een nieuw montuur nodig had voor mijn tweede bril.
Onvoldoende transparantie en communicatie over de kosten van lenscontrole en kosten proeflenzen. Vreemd ook om zoveel geld te vragen voor deze diensten.
Geachte mevrouw van Osch, Hartelijk dank voor uw beoordeling. Wij vinden het jammer dat u vind dat er onvoldoende transparantie is aangaande de kosten van een contactlenscontrole. Onze bedrijfsfilosofie is juist transparantie, daarom hebben wij de kosten van de contacttijd juist losgemaakt van het product zodat onze klanten weten waarvoor ze betalen. Als positieve ervaring geeft u aan tevreden te zijn over de kwaliteit en professionaliteit van onze optometristen. Onze optometristen zijn HBO opgeleid en zijn daarom inderdaad van hoge kwaliteit, wij vinden dat wij daarom ook een vergoeding kunnen vragen voor de diensten die zij leveren. Vriendelijke groeten, Team Groenhof Optiek
Wachttijd aan de balie soms wat lang. Na de aanschaf van een bril van meer dan duizend euro, kocht ik ook meteen vloeistof voor mijn lenzen. Dit was nog geen tientje. Als service had ik als ik Groenhof Optiek was dit gewoon meegegeven. Vond het wat kniezerig staan en niet in overeenstemming met de sfeer van de zaak.
voor afspraken een tijd neerzetten
Geen
Heel klantvriendlojk, een plezier om er te komen, ook de koffie is goed
Geen. Ga zo door!
Waar u niets aan kunt doen is de parkeer situatie voor de deur. Slechte parkeermeters waarbij je lang moet wachten tot je voorganger(ster) eindelijk heeft betaald. Voorts is jammer dat je niet altijd met dezelfde medewerker te maken hebt welke je vooraf je bril hebt aangemeten.
vriendelijkheid bij binnenkomst
Ontvangstbalie permanent bemand aan de voorkant van de winkel.
Misschien iets kortere wachttijd bij kontrole afspraak.
Optimale service - vervanging kapotte lens binnen een dag i.v.m. mijn vakantie en directe controle van mijn oog i.v.m. e.v.t. achtergebleven lensstukjes. Mijn familieleden hebben soortgelijke positieve ervaringen. Een uitstekende zaak.
Geen ga zo door!
Ik was eerst naar het Amstelland-Ziekenhuis geweest bij oogheelkunde Groenhof. Helaas konden ze de controle niet doen, dat moest bij Groenhof-optiek gedaan worden. Alleen zijn er foto's gemaakt. Ik heb daarna een afspraak gemaakt bij Groenhof-optiek voor verder controle van mijn ogen t.v.m. afwijking Diabetisch. Wel jammer dat die controle niet geheel in het ziekenhuis kon plaatsvinden.
Dit bedrijf voert het NUVO Keurmerk. Bedrijven met dit keurmerk bieden drie belangrijke zekerheden die in samenwerking met de Consumentenbond tot stand zijn gekomen: 1. Gediplomeerde opticiens 2. Veilig aanbetalen 3. Onafhankelijke geschilafhandeling Meer informatie over het NUVO Keurmerk vindt u op www.nuvo-keurmerk.nl
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.