geen
Ze hebben alle tijd voor je. Geven goed advies en de service is goed.
Jullie hadden dit jaar een leuke actie op Facebook. Je kon kaartjes winnen voor Wildlands. Super leuk! Je moest het bericht sowieso liken. (delen en reageren was optioneel geloof ik). Uiteindelijk heeft iemand gewonnen die de actie niet eens gedeeld e/o geliked had... Klinkt heel pietluttig en zo bedoel ik het absoluut niet, maar misschien dat jullie daar iets consequenter in kunnen worden om (potentiële) klanten optimaal te betrekken door het vergroten van vertrouwen op deze manier. Gelukkig weegt zo'n klein verbeterpuntje niet op tegen de positieve ervaringen die ik heb! Bedankt!
We zijn zeer tevreden over de informatie en de klantvriendelijkheid!
N.v.t.
Door de verkoper is niet goed geluisterd. Ik gaf meteen aan dat de bril niet goed op het hoofd stond. Reactie was dat de bril wel goed stond. Bril wordt retour gebracht voor een ander.
Al jarenlang voor mij een zekerheid dat ik hier professioneel geholpen wordt, niet alleen wat mijn ogen betreft maar ook de keuze van een goed montuur, klasse!
Goede service/kwaliteit, klantvriendelijke en een groot assortiment brillen.
geen
Medewerker hielp eerst een andere klant zonder afspraak terwijl ik een afspraak had. Wel excuses aangeboden.
Ik werd prettig en professioneel geholpen. Er was ruim tijd voor uitleg.
Controle of de bestelde spullen idd besteld zijn. Met mijn laatste lenzen is het 3x mis gegaan. Wel naar alle tevredenheid opgelost.
Goede sfeer en prettig advies.
erg ruim de tijd genomen voor het aanmeten van zachte contactlenzen nadat nachtlenzen geen optie meer bleek
Er wordt alle tijd voor genomen om je goed van dienst te zijn
Zou fijn zijn als er op de site ergens vermeld word dat kinderen onder de 12 jaar in het ziekenhuis door orthoptist gezien moeten worden voor het definitieve advies. Dan is er ook makkelijker aan verwijsbrief te komen bij de huisarts. (van kastje naar de muur effect).
Beste Jente, Bedankt voor uw positieve reactie. We zijn momenteel bezig met een nieuwe website en zullen u verbeterpunt hierin meenemen. Vriendelijke groet, Dikhoff & Schurer Opticiens
1 medewerker is erg gehaast aan de telefoon en dit kan onvriendelijk overkomen.
zie boven
nvt
Dit bedrijf voert het NUVO Keurmerk. Bedrijven met dit keurmerk bieden drie belangrijke zekerheden die in samenwerking met de Consumentenbond tot stand zijn gekomen: 1. Gediplomeerde opticiens 2. Veilig aanbetalen 3. Onafhankelijke geschilafhandeling Meer informatie over het NUVO Keurmerk vindt u op www.nuvo-keurmerk.nl
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.