Mijn ervaringen met Mondcentrum Drunen zijn positief, zowel met de tandarts als met de Mondhygieniste. Deskundig en vriendelijk, nemen de tijd.
Compliment voor mond Mondhygiënist vakkundig geholpen
Goede en duidelijke informatie van elke vraag. Ik zou geen andere tandarts (en) willen. De mond hygiëniste is vriendelijk, maar ik schrik elke keer weer omtrent de nota (2x per jaar…
Bedankt voor de positieve review Mart! We realiseren ons dat een bezoek aan de mondhygiëniste een kostbaar iets is, al is het wel een goede investering en bespaart je meestal wel dure tandartskosten in de toekomst!
Hier ben je geen nummer
Fijn om te horen, hier blijven we onze uiterste best voor doen!
Vriendelijke ontvangst Deskundige behandeling
In 1 woord TOP!!
.
x
Zeer goed
Bedankt voor de positieve beoordeling!
Altijd goede behandeling en adviezen gekregen. Dik tevreden!
We zijn uitstekend geholpen en ook onze kindjes zijn super goed begeleid. Waar zij bij binnenkomst nog wat verlegen waren en niet alles durfden, zijn we naar buiten gelopen met lachende kindjes waarbij meer gedaan is dan alleen de reguliere controle. 'Gewoon' omdat er goed werd uitgelegd wat er gedaan ging worden (soms eerst even voordoen bij papa en mama) en ze mee mochten kijken.
Beste familie Schoenmakers, Wat fijn om te horen dat jullie het bezoek aan onze praktijk zo positief hebben ervaren. Bedankt voor de mooie beoordeling en tot de volgende keer.
Je word altijd goed en rustig geholpen. Er word uitgelegd wat ze gaan doen
Bedankt voor de positieve review Ralph!
dat de tandarts alles goed uit legt aan mij
Gelukkig op dit moment geen klachten, half jaarlijkse controle het bezoek was ontspannen en werd correct geholpen.
Fijn om te horen dat je een 'ontspannen' bezoek hebt gehad aan onze praktijk!
Ik wordt er altijd goed behandeld en ben er heel erg op mijn gemak.
Bedankt voor je fijne feedback.
Het betreft de assistent zeker niet de tandarts zelf. Die zou gewoon 5 sterren krijgen. De assistent is druk, onhandig, drukt tegen mijn hoofd de hele tijd, doet het licht in mijn ogen fel schijnen en wil mij dan laten kijken. Echt zo'n verschrikkelijke ervaring. Dat meot je mensen niet aan doen.
Heel vervelend om te horen dat u geen prettige ervaring heeft gehad bij ons. Wellicht kunnen wij zaken ophelderen, of de assistent om uitleg vragen, wij gaan graag met u in gesprek. U bent zeer zeker welkom om met ons hierover te contacten. Of ons een berichtje sturen dat wij met u contact opnemen.
Goed geholpen
het betrof een halfjaarlijkse controle. Niets bijzonders dus. Mondcentjrum Drunen mag ervan uit gaan, dat ik klant blijf zolang ik tevreden ben. Ben ik dat niet, dan zal ik dat laten weten. Verder is er wel 1 irritatiepunt. Ik ben niet van plan elke keer na een bezoek aan het centrum een vragenlijst in te vullen.
Correcte en prettige behandeling
Wel wordt zonder overleg een foto gemaakt en daarvoor dien ik extra te betalen? Dat vind ik jammer. Als het noodzakelijk is prima, maar om een foto te maken voor wat gedaan is ter controle zou voor de tandarts zelf ik rekening gebracht dienen te worden, niet voor de patiënt.
Praktijk en personeel is goed geordend en zeer vriendelijk in omgang ,ook rekening houdend met eventuele rugklachten ivm gebruik patiéntenstoel !!!
Fijne ervaringen bij deze tandartspraktijk met zeer vriendelijk personeel
Goed behandeld, mondhygiëne
Ben heel fijn en deskundig geholpen!
Ik kom al een aantal jaren bij het Mondcentrum tot volle tevredenheid. Helaas heb ik een negatieve ervaring na een wortelkanaalbehandeling, welke pijnloos is geweest. Maar ik bleef problemen houden en ben daarvoor diverse malen teruggeweest. Nu ben ik doorgestuurd naar een specialist en dat had van mij wel wat eerder gemogen. In totaal 5 maanden kiesklachten.
Beste mevrouw De Haan, Bedankt voor uw beoordeling. Helaas reageerde uw kies niet helemaal hoe u dit had gewenst. We hebben er hard ons best voor gedaan om steeds de tijd te nemen voor uw terugkerende pijn. We hadden uiteraard gehoopt dat het na enige interventies beter zou worden, want gelukkig is er kennis genoeg hier in huis om u eerst zelf te helpen. Ik heb u de keuze gegeven om u naar een gedifferentieerde collega te verwijzen. Dit is uiteindelijk gebeurd. Ook daar zal geen garantie zijn op een pijnvrije kies. Maar we hopen er natuurlijk het beste van. Heel veel sterkte! Met vriendelijke groet, Rick den Heijer Hopelijk komt u snel van de pijn af.
Tinie de Munnikstraat 3
5151VW Drunen
• Iedereen mag een review schrijven zolang er voldaan wordt aan de gebruikersvoorwaarden.
• Kiyoh & Klantenvertellen zijn onafhankelijke platformen en erkend Google reviewpartner. Of een review nu lovend is of juist kritisch – iedere stem telt.
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan.
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd.
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.
• Wil je meer weten? Bekijk ons privacybeleid en ontdek hoe we omgaan met gegevens en reviews.